Infocentrum Slatiňany - Tipy na výlet

REGIONÁLNÍ MUZEUM V CHRUDIMI

Muzeum jako profesionální instituce bylo založeno v roce 1892 jako Průmyslové muzeum pro Východní Čechy v Chrudimi. Počátky muzejnictví v Chrudimi sahají do 60. let 19. století.

Vedle regionální dokumentace je ve sbírkovém fondu významná tématická sbírka litografií Alfonse Muchy. K významným patří soubory vánočních ozdob, výšivek na textilu, dýmek, kování a lidových hraček.
Ve dvou výstavních sálech realizuje stálé expozice a výstavy.

Muzeum pořádá přednášky – přírodovědné a historické, spolupracuje se školami, připravuje a realizuje exkurze, přírodovědné vycházky apod. Organizace vydává periodikum – časopis Chrudimské vlastivědné listy a Chrudimský vlastivědný sborník, katalogy a průvodce výstav a další propagační materiály.

K muzeu se dostanete pěšky z Resslova náměstí, kde si můžete prohlédnout kostel, barokní sloup, Mydlářův dům, starou radnici, ve které sídlí nově opravené informační centrum. Půjdete dolů Širokou ulicí až dojdete k danému objektu ležícímu po vaší pravé ruce.
• Regionální muzeum v Chrudimi se nachází v novorenesančním křídle tzv. Komplexu muzejních budov. Mimo jiného zde po celou sezónu naleznete unikátní výstavu Mozaika z dějin regionu - netradiční formou ztvárněné události, které ovlivnily historii chrudimského regionu.
• stálé výstavy Mozaika z dějin regionu, Umělecký plakát a Umělecké řemeslo

OTEVÍRACÍ DOBA:
Pondělí: ZAVŘENO
Úterý – Neděle: 9.00 – 12. 00 13.00 – 17.00

Bližší informace naleznete na www.chrudim-city.cz
E-mail: info@muzeumcr.cz
Telefon: +420 469 620 330

REGIONÁLNÍ MUZEUM V CHRUDIMI