Archiv

Úvodní stránka
Volby do Zastupitelstva Pardubického kraje se konají 5.11.2004 od 14 do 22 hod. a 6.11.2004 od 8 do 14 hodin.
Volební místnosti pro jednotlivé volební okrsky ve Slatiňanech zůstávají stejné jako v předchozích volbách:
Volební okrsek č. 1 Hasičská zbrojnice, Slatiňany
Volební okrsek č. 2 Společenský dům, Slatiňany (bývalá školní jídelna)
Volební okrsek č. 3 ZUŠ Slatiňany
Volební okrsek č. 4 Úřadovna Škrovád
Volební okrsek č. 5 Úřadovna Trpišov
Volební okrsek č. 6 Úřadovna Kunčí
Voličem je státní občan ČR, který alespoň 2. den voleb (6.11.2004) dosáhl věku 18 ti let a je přihlášen k trvalému pobytu v obci na území Pardubického kraje. Podrobnější Oznámení o době a místě konání voleb v obci je vyvěšeno na úřední desce.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.listopad 2004
Rada města
1. Bere na vědomí:
a) likvidaci černých skládek dětskou organizací ROBI Slatiňany
b)
splnění závazku ČRS MO Slatiňany vyplývajícího z nájemní smlouvy č. 86/2001 - odpracování 2 000 hodin ve prospěch města Slatiňany k 31.12.2003
Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.listopad 2004
Ve čtvrtek se uskutečnila cestopisná přednášku p. Milana Pilného s názvem Pouť do země zaslíbené, spojená s promítáním diapozitivů. Asi 25 diváků při ní navštívilo země blízkého východu.
Na tuto akci navazuje další beseda s cestovatelem, opět s panem Milanem Pilným, která se uskuteční ve čtvrtek 18. listopadu 2004 v 18.30 hod. ve Společenském domě (bývalá školní jídelna). Tentokrát se podíváme opět pro nás exotické země, a to do Egypta.
na velkoobjemový, bioodpad a nebezpečné složky komunálního odpadu budou přistaveny v těchto termínech a na těchto místech:
Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
V sobotu 20.listopadu 2004 v 10.00 hodin bude v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany slavnostně přivítáno do života a společenství našeho města 12 nových občánků.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
Město Slatiňany zve srdečně všechny důchodce na hudební pořad „Posezení s důchodci při oblíbených písničkách“, který se koná v pátek 19. listopadu od 16.00 hodin. Hudební pořad se tentokrát koná ve Společenském domě ve Slatiňanech (bývalá školní jídelna). Živé melodie různého žánru si můžete poslechnou v podání hudební skupiny Fragment pod vedením Pavla Starého. Vstupné zdarma.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
vyhlašuje pro všechny čtenáře, občany, děti, dospělé, důchodce - zkrátka pro každého, kdo má chuť tvořit soutěž o NEJKRÁSNEJŠÍ ZÁLOŽKU DO KNIHY. Záložky mohou být z jakéhokoliv materiálu, libovolných rozměrů a zcela dle Vaší fantazie. Odevzdávejte je do konce listopadu 2004 v Městské knihovně. Na Vaše výtvory i Vaši návštěvu se těší
Markéta Pešková
vedoucí knihovny
V průběhu letošního roku oslaví ve Slatiňanech 18 manželských párů výročí 25 let společného života. Jako každoročně uspořádá město Slatiňany malou oslavu pro naše jubilanty dne 26. listopadu 2004 v obřadní síni městského úřadu ve Slatiňanech od 18.00 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
Při příležitosti oslav 105 let regionální železniční trati Borohrádek - Moravany - Chrudim město - Heřmanův Městec se parní vlak objevil také v železniční stanici Slatiňany, kde na nostalgické jízdy navazovaly doprovodné akce. Ačkoliv nejsme přímo na oslavované trati podílelo se naše město na přípravě a průběhu oslav.Příjezd parního vlaku na nádraží uvítal zpěvem a tancem folklórní soubor Formani Slatiňany.Zástupce ostatních měst a Českých drah přivítal na půdě města radní Miloslav Kubín. Dále pak zvláštní autobusy přepravily návštěvníky na prohlídku zámku a hřebčína. Kdo si zakoupil vstupenku na parní vlak měl volný vstup do hřebčína Slatiňany a zlevněné vstupné na prohlídku hipologického muzea umístěného v prostorách zámku. Díky pěknému počasí bylo možné využít babího léta k posezení v zámeckém parku a k procházce na Kočičí hrádek. Věříme, že příjemné zážitky jízdy parním vlakem doplněné o prohlídku zajímavostí ve Slatiňanech přispěly k propagaci města a k dobré náladě všech příznivců a návštěvníků oslav železnice.
Miloslav Kubín
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2004
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 18. září 2004 paní místostarostkou Ing. Dagmar Fryčovou slavnostně přivítáni do života a společenství našeho města tito noví občánci:
Černíková Lucie, Slatiňany, Vítězství 654
Černý Tobiáš, Slatiňany, Kunčí 54
Hloucalová Karolína, Slatiňany, Zámecký park 27
Chalupník Jakub, Slatiňany, Švermova 331
Myšková Natálie, Slatiňany, Smetanovo nábřeží 20
Šimonová Michaela, Slatiňany, Medunova 709
Urválková Vanesa, Slatiňany, Schmoranzova 375
Na této malé slavnosti účinkovali žáci a žákyně ZUŠ Slatiňany pod vedením paní učitelky Stanislavy Sejkorové. Všichni přítomní popřáli nbovým občánkům a jejich rodičům do dalších let mnoho klidu, pohody a zdraví.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Matrika, Město, 1.listopad 2004
03.11.2004 Komponovaný pořad k 100. výročí úmrtí A. Dvořáka - v 1/8.00 hodin v hudebním sále školy
10.11.2004 Výroční schůze SRPDŠ - od 16.00 hod. v hudebním sále školy. Žákovské vystoupení - od 17.00 hodin v hudebním sále školy
20.11.2004 Vítání občánků - 10.00 hodin MěÚ

Letos si celý svět připomíná stoleté výročí úmrtí hudebního skladatele Antonína Dvořáka.
K této příležitosti literárně-dramatický obor ZUŠ Slatiňany ve spolupráci s pedagogy oboru hudebního uvádí populárně-naučné pásmo „Nebojte se klasiků“, v němž se nenásilnou hranou formou snaží přiblížit nejen Dvořákova nejslavnější díla, ale i důležité okamžiky z jeho života. Mimo žáků LDO v programu vystoupí Jiří Koreček jako host a Mgr. Stanislava Sejkorová, Jaroslava Kozoková a Zdeňka Křivská.
ZUŠ Slatiňany děkuje nejen všem účinkujícím, ale i těm, kteří pomohli s realizací pořadu, ten je určený pro žáky třetích až devátých tříd ZŠ, 3. listopadu 2004 v 18.00 v koncertním sále ZUŠ proběhne také představení pro veřejnost, na které jste tímto všichni srdečně zváni.
MgA. Jana Ozoráková /LDO/
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2004
21. ročník Slatiňanské hodinovky měl i v dešti (pršelo po celý závod) vynikající úroveň. Hned od prvních metrů šel do čela Bořivoj Kalousek z Hvězdy SKP Pardubice, kterému pouze prvních asi 20 minut stačil trojnásobný vítěz závodu Kratochvíl z Ústí nad Orlicí. Potom už Kalousek bojoval jen s časem, metry, deštěm a vlastní únavou. Jasně zvítězil ve skvělém výkonu těsně pod 18 km. Je to třetí nejlepší výkon historie závodu a pravděpodobně jen déšť zabránil překonání rekordu (Wastl 18.191 m z roku 88).
Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.listopad 2004
28 českých skautů a skautek mezi 18 - 26 lety se zúčastnilo letních olympijských her v Athénách jako dobrovolníci. Místem našeho působení byl veslařský areál, kde jsme pomáhali při zajišťování bezpečnosti her a při vytváření zázemí pro sportovce. Velmi zajímavá pro nás byla možnost setkání s českými sportovci. Rádi bychom Vás pozvali na naši výstavu fotografií z olympiády, která se uskuteční od 1. - 7.11 vždy od 16 do 18 hodin v přízemí společenského domu (bývalá školní jídelna).Zahájení s promítáním diapozitivů je naplánováno na první den výstavy od 17.00 hod.
Ivan a Roman Štěpánek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2004
Ve slatiňanské kavárně se uskuteční v ÚTERÝ 16. LISTOPADU OD 18.30. již 19. Laskavý večer. Na programu bude povídání a poezie o víně. Krátký rozhovor se zkušenou somelierkou doplní poezie Oldřicha Mikuláška, Jana Skácela, Jaroslava Seiferta a dalších básníků. O hudební část se postará kytarista MICHAL SVOBODA, student pardubické konzervatoře a žák profesora Juřici.
Vstupné je dobrovolné a všichni občané jsou srdečně zváni.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
TJ Sokol Slatiňany pořádá v sobotu 20.listopadu 2004 již tradiční vánoční trhy. Opět bude možné nakoupit vánoční dárky v nejrůznějším sortimentu. Své zastoupení bude mít také hořická keramika. Zahájení prodeje v 8 hodin. Srdečně zveme všechny občany.
TJ Sokol Slatiňany
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
Od 1. do 10. září jsme se zúčastnili mezinárodního setkání skautů v Egyptě, pořádané Arabskou skautskou kanceláří. Během 10 dnů jsme poznávali kulturu Egypta i mnoha dalších krajin zúčastněných zemí… Navštívili jsme Asuánskou přehradu, Údolí králů, pyramidy v Gize, různé chrámy, setkali jsme se s egyptským ministrem pro cestovní ruch… Českou republiku i naše město jsme reprezentovali krátkým filmem, fotografiemi perníky, bramboráky a pivem, což však bylo pro většinu účastníků (např. Pakistán, Maledivy, Saudská Arábie, Omán,…) tabu, protože v islámských zemích není myslitelná konzumace alkoholu.
Ivan a Roman Štěpánek
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2004
se podílel na organizování 1.benefice „Za lepší komunikaci…“, která se konala v květnu na pozemku sokolovny, dále také v květnu uspořádal pro děti i rodiče „Víkend v zapomenutých končinách“ v Šiškovicích. Na tuto akci byl poskytnut grant Pardubického kraje. I přes nepřízeň počasí se zúčastnilo přes padesát dětí, asi dvacet z nich přespalo v chatě nebo na louce ve stanech , ostatní se večer vrátily do Slatiňan. Rodiče se dětem věnovali při různých činnostech jako například malování obrázků na folie, batikování, malování na keramické květináče, kameny. V průběhu dne, když přestalo pršet, si děti zasoutěžily při různých hrách - lovení rybiček, chůze na chůdách, petangue, kroket. V červnu spolu se základní školou uspořádala vodácký výcvik, na který byl také poskytnut grant Pardubického kraje. Tohoto výcviku se zúčastnilo 20 dětí z 9. tříd a díky grantu byla cena výcviku přijatelná pro většinu rodičů.
Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2004
Dne 10. listopadu 2004 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Marie a Miroslav Marvanovi, Slatiňany, Škrovádské nábřeží 327. K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.listopad 2004
Scházíme se ve středu od 15 h do 16,30 h
Suterén mateřské školy - sluníčkové oddělení.Hrajeme si, zpíváme, malujeme apod. Pořádáme různé besedy.
Všichni rodiče i se svými dětmi jsou vítáni. Přijďte mezi nás si popovídat, pohrát si a zazpívat a třeba se i něco dovědět.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
Děkujeme touto cestou Městskému úřadu Slatiňany, potažmo jeho pracovnicím - místostarostce Ing. Fryšové, p. Pavlišové a p. Čapkové - za přípravu oslavy naší zlaté svatby, která proběhla v důstojném a přátelském prostředí obřadní síně.
Náš dík patří též p. markové a p. Šottovi za kulturní dárek a ostatním zúčastněným.
Manželé J. a M. Zdražilovi

Vyslovuji srdečné poděkování za osobní, milá a vřelá blahopřání a věcné pozornosti k mému 100 letému životnímu jubileu a to zástupcům Městského úřadu ve Slatiňanech panu starostovi MVDr. Ivanu Jeníkovi a paní Pavlišové. Dále pak MUDr. Kudelkové, JUDr. Mikanové a spoluobčanům Škrovádu.
Ladislav Půhoný, Škrovád
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.listopad 2004
Tělocvična TJ Spartak
Cvičení je vhodné pro děti od jednoho a jednoho a půl roku. Vítáni jsou i tatínkové.
Kontaktní osoby:
p. Petra Procházková tel. 469 681 487
p. Jana Jirásková tel. 469 681 855
e-mail: klub paprsek@tiscali.cz
Internetové stránky
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2004
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.