Archiv

Úvodní stránka
Besedou spojenou s promítáním a poutavým vyprávěním manželů Mašínových o Srí Lance jsme ve čtvrtek 20. října zahájili již 3. rok těchto akcí. K další besedě Vás zveme na čtvrtek 24. listopadu, kdy s panem Milanem Pilným zavítáme do Skandinávie
V průběhu letošního roku oslaví ve Slatiňanech 24 manželských párů výročí 25 let společného života. Jako každoročně uspořádá město Slatiňany malou oslavu pro naše jubilanty dne 4.listopadu 2005 v obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech od 18.00 hodin.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
Město Slatiňany zve srdečně všechny důchodce na hudební pořad "Posezení s důchodci při oblíbených písničkách", který se koná v pátek 18. listopadu 2005 od 16.00.hodin. Hudební pořad se koná ve Společenském domě ve Slatiňanech. Živé melodie různého žánru si můžete poslechnout v podání hudební skupiny Fragment pod vedením pana Pavla Starého.
Vstupné zdarma.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 8.října 20054 paní místostarostkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci:
Ďuriač Matěj, Slatiňany, Tyršova 743
Hanzlová Tereza, Slatiňany, Staré náměstí 834
Plíšková Hana, Slatiňany, Škrovád 137
Šťovíček Adam, Slatiňany, Tyršova 750

Na této malé slavnosti účinkovaly žákyně ZUŠ Slatiňany pod vedením paní učitelky Jiřiny Hrubé. Všichni přítomní popřáli novým občánkům a jejich rodičům do dalších let mnoho klidu, pohody a zdraví.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
V následujících Ozvěnách Slatiňan bychom vás chtěli seznámit s úryvky velkého popisného díla Úryvky Chrudimsko a Nasavrcko, obsahující historii našeho kraje v letech 1906 - 1926. Součástí jsou i zmínky o našem městě a okolí.
Pro rozsáhlost materiálu bylo dílo rozvrženo do čtyř dílů.
Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
Od září letošního roku pracuje naše škola v 1. a 6. třídách podle vlastního vzdělávacího programu. Hlavně pro "šesťáky" přináší tato změna jinou strukturu předmětů. Zvýšil se počet hodin českého jazyka, aby měli žáci více času na práci s textem a literaturu. Dále přibyla povinná informatika, výchova ke zdraví a osobnostně sociální výchova. Celý článek ...
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
TJ Spartak Slatiňany, oddíl kopané, pořádá v sobotu 12. listopadu tradiční Posvícenskou taneční zábavu - opět v místní sokolovně. Zajištěna je i bohatá tombola.
K tanci hraje známá hudební skupina Krokus. Začátek ve 20.00 hod.
Předprodej vstupenek (místenky) v trafice KVĚT.
Srdečně zvou pořadatelé!!!
Autor: TJ SPARTAK, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
V sobotu 19.listopadu od 8.00 do 16.00 hod. budou v sokolovně probíhat každoroční "Vánoční trhy". Máte-li zájem vybrat si vánoční dárek, či se třeba jen předvánočně naladit navštivte naší sokolovnu.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
Dne 18.listopadu 2005 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Zdenka a Václav Vaníčkovi. K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
Zhruba po roce se podařilo obnovit pořádání Laskavých večerů, které jste ještě před rokem mohli navštěvovat v dnes již uzavřené Kavárničce. Městská knihovna Slatiňany ve spolupráci s panem Zdeňkem Jiráskem 6. října 2005 uspořádala již 21. Laskavý večer, který navštívilo 20 diváků, kteří se mohli zaposlouchat do příjemných tónů ne zcela známého hudebního nástroje, harfy a lyry doprovázené zpěvem i verši Jany Bauerové a flétnou Petra Matouška. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
Rok 2005 probíhá ve znamení pestré činnosti. V první polovině roku se konaly vesměs tradiční činnosti (např. Čarodějnice pro veřejnost, skautský ples, výprava sv. Jiří, vodácké sjíždění Sázavy…) Výraznou zahraniční akcí byla naše početná účast na mezinárodním setkání Intercamp v Holandsku. O prázdninách jsme pořádali tři čtrnáctidenní dětské tábory na Březinách a v Šiškovicích, letos pod vedením nastupující mladé generace vedoucích Zlatky Effenbergerové, Ivana Čermáka a Radka Šulaje. Dospělí (oldskauti) měli rovněž svůj týdenní tábor. V srpnu se starší skauti a skautky vydali na puťák do divokých slovenských hor. Bratři Štěpánkové trávili prázdniny jako instruktoři na táborech v USA. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
Tradiční podzimní výstava přilákala nejen stálé návštěvníky, ale i mnoho příznivců, kteří mohli obdivovat na 155 kusů králíků nejrůznějších plemen, drůbež hrabavou, vodní, zdrobnělá plemena ve 38 voliérách, 119 kusů holubů a pro radost dětí i dospělých voliéry s exoty.
Tak jako v minulých letech byla výstava zpestřena o vkusně naaranžované květy jiřin, možnost koupě okrasných květin, dřevin, chryzantém, zahradnických doplňků a keramiky. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 6.listopad 2005
12. září bylo v sokolovně zahájeno pravidelné cvičení pro ženy. Cvičí se pravidelně v pondělí a ve středu od 19.00 do 20.00 hod. a v úterý a ve čtvrtek od 20.00 do 21.30 hod.. Z důvodu nízké návštěvnosti bylo zrušeno pondělní cvičení, které vedla pí Richterová. Ženy, které navštěvovaly toto cvičení a rády by pro sebe něco udělaly mohou bez obav přijít na cvičení v pondělí, či ve středu, rády je mezi sebou přivítáme.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
V pátek 9. prosince 2005 budou v sokolovně zahájeny taneční pod vedením tanečního mistra ing. Luboše Falhaura. Zúčastnit se mohou páry bez rozdílu věku, které si chtějí zopakovat taneční kroky a něco nového se naučit. Výuka je vhodná pro manželské páry, přátelské dvojice, ale i čerstvé absolventy základních tanečních. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 6.listopad 2005
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.