Archiv

Úvodní stránka

Ve sdělovacích prostředcích nedávno proběhla diskuse o „úřední době“ úřadů, o jejím stanovení, rozsahu apod. Stanovení úředních hodin městských a obecních úřadů neřeší žádný obecně závazný předpis (tj. není stanoveno zákonem, nařízením vlády, vyhláškou ministerstva apod.) a je plně v kompetenci města (obce). S ohledem na provoz, velikost našeho úřadu a rozsah působnosti jsou úřední hodiny Městského úřadu Slatiňany upraveny takto:

pondělí 8.00 - 11.00 12.00 - 17.00

středa 8.00 - 11.00 12.00 - 17.00

V úřední době jsou zaměstnanci města přítomni na svých pracovištích a přednostně vyřizují záležitosti občanů. V úřední době je tedy občanům zaručeno, že svou záležitost s jistotou vyřídí. Již několik let je na Městském úřadě Slatiňany zároveň zaveden režim srovnatelný s úřady ostatními, a to povinnost zaměstnanců města v případě jejich přítomnosti na pracovišti v úterý, čtvrtek a pátek přednostně před jinými pracovními úkoly vyřizovat záležitosti příchozích občanů. Nelze však v  tyto tzv. neúřední dny zaručit občanům, že svou záležitost s jistotou vyřídí. Mimo úřední dny konají zaměstnanci města práci i mimo své pracoviště, provádějí místní šetření v terénu, absolvují interní a externí jednání, vzdělávání a podobně.

V naléhavých případech si občané mohou domluvit individuální návštěvu s příslušným pracovníkem i mimo úřední hodiny např. telefonicky, elektronickou poštou apod. V mimoúřední dny, prosím, zvoňte na zvonek umístěný u vchodu na radnici.

Podatelna MěÚ Slatiňany pracuje v úřední hodiny a dále v úterý a ve čtvrtek 8.00 - 11.00 a 12.00 – 14.30 a v pátek 8.00 – 11.00 a 12.00 – 13.00. Podatelna se nachází v 1.patře (sekretariát) a slouží k osobnímu doručení korespondence určené městskému úřadu.

Imobilní občané mohou své záležitosti vyřídit v prostorách městské knihovny, kam je bezbariérový přístup a její zaměstnanci ochotně přivolají příslušného úředníka.

Závěrem bych Vás chtěl ujistit, že naším trvalým prioritním cílem a snahou je neustále zvyšovat úroveň přístupu všech zaměstnanců města k občanům a veřejnosti obecně a v případě jakékoliv konkrétní nespokojenosti sdělené nám občanem ji, pokud je oprávněná, neprodleně řešíme a zjednáváme nápravu jak po stránce věcné tak personální.


Ing. Jiří Hodic, tajemník MěÚ

Protože v současné době je toto téma aktuální, dovolím si Vás seznámit blíže s tím, jaká je volební matematika a jak se přidělují mandáty při volbách do zastupitelstva města. Velkými podrobnostmi Vás nemíním obtěžovat – proto jen hlavním zásady Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2006
Dne 6.října  2006 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Jiřina a Jaroslav Křivští. K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Den 28.října 2006 vzpomeneme výročí vzniku samostatného československého státu. U příležitosti tohoto státního svátku budou položeny věnce k pomníkům padlých, jako vzpomínka obětem 1. světové války a zároveň budou vyvěšeny státní vlajky.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Město Slatiňany Vás srdečně zve na hudebně-zábavný pořad operetních melodií  „ Na krásném modrém Dunaji“. Hudební pořad se koná v sobotu dne 14.října 2006 od 16.00 hodin v obřadní síní Městského úřadu  ve Slatiňanech. Vstupné zdarma.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006

ÚSP Slatiňany přijme od 1.11.2006

Klášterní 795, 538 21 Slatiňany


sociálního pracovníka


Požadavky:

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru zaměřeném na sociální práci nebo dokončené vyšší odborné vzdělání v oboru zaměřeném na sociální práci

  • praxe v sociálním zařízení vítána

  • řidičský průkaz skupiny B

  • uživatelská znalost práce na PC (MS Word, Excel, Internet)


Bližší informace podá vedoucí sociálního oddělení, pí. Miluška Pilařová,

Tel: 469 681 461-4, e-mail: m.pilarova@usp.cz.

Písemné žádosti o tuto pracovní pozici lze podat do 10.10.2006 na podatelnu ÚSP (pí. Paulová Jar.)

Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“. Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci září jsme vyhodnotili výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihu Andělé a Démoni od Dana Browna a knihu Císařovna Orchidej od Anchee Minové.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2006
V rámci „Týdne knihoven“ proběhne první týden v říjnu, tedy od 2. - 6. 10. 2006 v prostorách knihovny ve Slatiňanech výstavka prací žáků a žákyň Mateřské školy a Školní družiny ve Slatiňanech, které se zúčastnili výtvarné soutěže pod názvem „ Postavičky z dílny Václava Čtvrtka“. Tímto Vás zveme na návštěvu k nám, kde si dílka budete moci prohlédnou, a zároveň nám pomůžete vybrat toho nejlepšího.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2006
V minulých Ozvěnách jsme Vás seznámili s částí II. dílu Chrudimsko a Nasavrcko – poměry zemědělské a národohospodářské. V dnešním vydání bychom chtěli pokračovat.
A jak jsme již v předchozích vydáních uvedli, bude i zde zachován původní text, který byl použit při psaní výše uvedeného díla.
Příspěvky se budou týkat pouze města Slatiňan a jeho blízkého okolí. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2006

Z důvodu revize knižního fondu bude od 16.října do 31.října 2006 knihovna ve Slatiňanech zcela UZAVŘENA!

Můžete nás navštívit a naposledy si vypůjčit vaši oblíbenou knížku či časopis v pátek 13.10.2006, a poté až od 1. listopadu 2006.

Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Zájemci o turistiku a cestování mohou využít nabídky infocentra, a zdarma si zapůjčit materiály, které by mohly být použity při plánování jejich výletu, víkendového pobytu či dovolené v rámci ČR. Jsou to různé mapy, brožurky týkající se ubytování, stravování nebo tipy na výlet a zajímavosti, která ta či ona oblast nabízí a láká turisty k návštěvě zrovna jejich lokality. Nabídka je stále doplňována.
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.říjen 2006

V sobotu 7.října 2006 se bude konat třetí ročník folk a country festivalu „Slatiňanský vrabčák, jehož garantem je SRPDŠ při ZUŠ Slatiňany. Po dvou letech se „Vrabčák“ opět vrací do sokolovny. V letošním ročníku vystoupí šest kapel a dva písničkáři, mj. Kantoři, Marien (vítěz celostátního finále Trampské porty). Novinkou je i stánkový prodej – CD interpretů, dřevořezba, čajovna, batika. Občerstvení zajišťuje Sokol Slatiňany. Moderátorem festivalu je Franta Mifek. Začátek je v 13.30 hodin, konec se předpokládá okolo 20.00 hodin.

Ceny vstupného (celodenní) : dospělí 100,- Kč,

děti nad 10 let, studenti, důchodci 50,- Kč

rodinné vstupné (děti zdarma) 200,- Kč

Vstupné po 18.00 hodině je poloviční.

Organizační výbor festivalu vás srdečně zve a těší se na vaší návštěvu!

Petr Šotta

Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006

V neděli 8.10. se můžete vydat poznávat houby do lesů v okolí Slatiňan pod vedením Pavla Brůžka a Václava Kobery. Sraz je v 9.00 u školy a odtud povede trasa přes Monako ke Kochánovickým rybníkům, které jsou mykologicky zajímavou lokalitou, takže je rozhodně na co se těšit. S sebou košíky a vhodné oblečení.

Vycházka je třetí akcí cyklu vycházek a exkurzí Krok za krokem přírodou, které organizuje Občanské sdružení Altus. Vycházky budou vedeny do blízkého okolí Chrudimi a budou zaměřeny na různé přírodovědné obory (botanika, ornitologie, geologie atd.). V příštím roce by se v okolí Slatiňan měla konat vycházka zaměřená na lesy na Podhůře nebo dendrologická vycházka do zámeckého parku. Aktuální informace najdete na www.altus.chrudimka.cz.

Cyklus Krok za krokem přírodou je součástí projektu KAPKA 21 určeného pro podporu informačních a poradenských center v oblasti životního prostředí. V rámci projektu funguje i bezplatná ekologická poradna. Své dotazy můžete volat na tel. 463 351 112 nebo 739 033 780. Pro veřejnost je otevřená v pondělí od 10.00 do 17.30 a ve čtvrtek 13.00 do 17.30 v kanceláří Altusu v Chrudimi, v Tovární 1112 (bývalá budova Lateru).


Naděžda Gutzerová

Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Uspořádá ve slatiňanské sokolovně Svaz diabetiků Slatiňany.
Tuto velkou akci pořádá ve spolupráci se Sokolem Slatiňany, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Střední školou zdravotnickou a sociální v Chrudimi, pod záštitou města Slatiňany.
Svaz diabetiků Vás zve v sobotu 14. října 2006 od 9 do 16 hodin do sokolovny ve Slatiňanech na II. den zdraví.
Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Prodejna zdravé výživy Fontána zve zájemce na povídání o „Podzimních bylinných kůrách ve fyzioterapii“ s Pavlou Kurkovou z Bylinářství a kořenářství u sv. Jana. Beseda se koná dne 3.10.2006 v 18 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Děkujeme městu Slatiňany, starostovi panu MVDr. Ivanu Jeníkovi a paní Pavlišové, všem našim milým přátelům a známým za přání a dárky k naší diamantové svatbě.
Manželé Buřilovi
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.říjen 2006
Město Slatiňany ve spolupráci se Správou CHKO Železné hory Vás srdečně zve na „Výstavu hub“.Výstava se koná v pátek 6.října a v sobotu 7.října 2006 od 9.00 hodin do 18.00 hodin  ve Společenském domě Slatiňany v Tyršově ulici. Vstupné zdarma.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Stejně jako Laskavé večery v říjnu ve Společenském domě zahájíme další pokračování besed o cestování spojených s promítáním. V úterý 16. října mezi nás zavítá opět Milan Pilný se svojí přednáškou o národních parcích jižní Afriky, v úterý 14. listopadu se s p. Stýblem podíváme na Nový Zéland a ve čtvrtek 14. prosince s Danem Hálou procestujeme na koních Patagonii. Těšíme se na naše hosty i na Vás, diváky a posluchače.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
Celé dopoledne lilo, ale pak se tam nahoře na atlety smilovali a poslali jim počasí jako vymalované. Závodníků se sjelo opět dost a většina výkonů měla punc vysoké kvality. Alespoň tedy v mužské kategorii Z ženských výkonů stojí za zmínku pouze výkon pod minutu na 400 m. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.říjen 2006
Po letní pauze zveme opět příznivce tzv. Laskavých večerů a těšíme se na Vaši účast. V měsíci říjnu proběhnou ve spolupráci se Zdeňkem Jiráskem večery dva. Ten první, již 30. se bude konat ve čtvrtek 12. října a svou návštěvou nás poctí písničkářka Eva Henychová, známá z koncertních turné i z televizního vysílání.
O dva týdny později, tedy 26. října přivítáme mezi námi Alfréda Strejčka, který nebude ve Slatiňanech poprvé, a přiveze si sebou hosta, který je zatím utajený a bude pro Vás milým překvapením.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.říjen 2006
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.