Archiv

Úvodní stránka

Zvolení členové zastupitelstva:


Zdeněk Kocián

Ivan Jeník

Marie Málková

Vítězslav Kolek

Petr Šotta

Milan Chalupník

Petr Lukáš

Martin Dostál

Jan Hanuš

Tomáš Kunc

Daniel Vychodil

František Zábranský

Ivo Mandys

Dagmar Fryšová

Petr Kolek

Rostislav Meduna

Zdeněk Jirásek

Dominik Pavliš

Jiří Cellar

Marie Bartošová

Jaroslav Malina

Volby do Senátu

V 1. kole voleb do Senátu ve volebním obvodu č. 44, sídlo Chrudim byl zvolen senátorem Doc. JUDr. Petr Pithart.

Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.listopad 2006
Město Slatiňany přijme na dobu určitou po dobu náhrady dočasně nepřítomného zaměstnance (mateřská dovolená) zaměstnance na pozici účetní Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
v souvislosti s ustanoveními zák. č. 86/2002 Sb. o ochraně ovzduší ve znění pozdějších předpisů

Zákon č. 86/2002 Sb. o ochraně ovzduší ve znění pozdějších předpisů stanovuje (dále jen „zákon“) ve svém § 3 povinnosti právnických a fyzických osob.
Z ustanovení obsažených v § 3 zákona vyjímáme ty, které se významně dotýkají života v našem městě, resp. těch, které nejsou občany města nebo podnikatelskými subjekty dodržovány, a jsou aktuální právě v této době, tzn. v době po sklizni na zahrádkách, kdy jsou mnohdy nevhodně a bezohledně ke svému okolí likvidovány rostlinné zbytky (často současně s dalším komunálním odpadem vč. nebezpečných odpadů), a současně v době, kdy začíná topné období. Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.listopad 2006
Na základě zákona č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivu na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů je na Městském úřadu Slatiňany, odboru výstavby a ŽP k nahlédnutí záměr firmy EURO -.ŠARM spol. s.r.o., Šenov na rozšíření skladovacích kapacit obchodního skladu Slatiňany. Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.listopad 2006
Právě čtete návod, který Vás provede světem odpadu Vašich domácností. Nejprve Vám poradíme, jak předcházet vzniku odpadu, proč používat věci opakovaně. Dále zde najdete informace o konkrétních odpadech, které většinou ve Vašich domácnostech vznikají, způsobu třídění a možnostech jejich umístění. Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
Město Slatiňany vyhlašuje v souladu s § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, výběrové řízení na obsazení pozice
vedoucí hospodářsko – správního odboru Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
V průběhu letošního roku oslaví ve Slatiňanech 12 manželských párů výročí 25 let společného života. Jako každoročně uspořádá město Slatiňany malou oslavu pro naše jubilanty  dne 10. listopadu 2006 v obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech od 18.00 hodin.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Po zajímavé přednášce Milana Pilného o jižní Africe, které jste se mohli zúčastnit v říjnu, se tentokrát vypravíme na jižní polokouli. S Karlem Stýblem se vydáme na kole i pěšky po Novém Zélandu. Tento vzdálený přírodní klenot budeme poznávat z hlediska historie i současnosti - dozvíme se tak nejen o jeho objevení Maory, příjezdu prvních Evropanů a kolonizaci Velkou Británií, o dnešní situaci a závislosti na britském společenství, místních zvycích a obyvatelích, o problematice maorského spolužití s bílými, o fenoménu jménem Kiwi, problému s bývalou izolovaností Nového Zélandu a nevratných změnách v přírodě po příchodu lidí, ale především si při dvouměsíčním pěším a cyklistickém putování po obou hlavních novozélandských ostrovech prohlédneme lidnatější severní, s činnými sopkami, termální činností, maorskou kulturou a jediným opravdu velkým městem – Aucklandem a zelenou oázou jižního ostrova, s minimem osídlení, zato vysokými horami, ledovci, jezery a fjordy. Beseda spojená s promítáním se koná ve Společenském domě v úterý 14. listopadu v 19.00 hod. Vstupné dobrovolné Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Město Slatiňany zve srdečně všechny důchodce na hudební pořad „Posezení s důchodci při oblíbených písničkách“, který se koná v pátek 24. listopadu 2006 od 16. hodin. Hudební pořad se  koná ve Společenském domě ve Slatiňanech. Živé melodie různého žánru si můžete poslechnout v podání hudební skupiny Fragment pod vedením pana Pavla Starého.
Vstupné zdarma.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Dne 23.listopadu 2006 oslaví v kruhu rodinném výročí diamantové svatby manželé Věra a František Tejnečtí.
K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Knihovna je opět otevřena všem čtenářům. Po 14ti denní uzavírce se na Vás opět těšíme od 1. listopadu 2006 v již známou stálou provozní dobu :


Těší se na Vás knihovnice
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
V rámci „Týdne knihoven“ proběhla první týden v říjnu, tedy od 2. - 6. 10. 2006 v prostorách knihovny ve Slatiňanech výstavka prací žáků a žákyň Mateřské školy, Základní školy, Školní družiny, Základní umělecké školy i Ústavu sociální péče ve Slatiňanech, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže pod názvem „ Postavičky z dílny Václava Čtvrtka“. Knihovnu jsme vyzdobili velice zdařilými dílky a výkresy, které si příchozí mohli prohlédnout. Nejlepší a nejzdařilejší z nich budou vyhodnoceny během listopadu a nejlepší z nich oceněni.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci říjnu jsme vyhodnotili výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihu Toulavá kamera od Marka Podhorského a Za závojem autorky Lydie Laubeové.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
Knihovnice Vás zvou na společně pořádanou akci pod názvem :
SPOLEČNÝ STROM PŘÁNÍ
Děti, pojďte si s námi splnit to, o čem tajně sníte. Vlastnoručně vyrobená přáníčka, malovaná nebo psaná, či jakoukoliv vytvořenou představu zrovna toho Vašeho přání můžete přinést do naší knihovny do 8. prosince 2006, kde vše umístíme na vánoční stromeček. Při společném prosincovém posezení u vánočního stromu si připomeneme vánoční tradice a zvyky.
Splní se Vám děti i letošní vánoční přání?
Těšíme se na Vás
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Městská knihovna a infocentrum Slatiňany ve spolupráci s panem Zdeňkem Jiráskem Vás zvou na 32. laskavý večer, který se koná 21.11.2006 v 19.00 hodin ve Společenském domě. Na programu je setkání s pardubickými básníky Michalem Zahradníkem, Slávkem Kudláčkem a Honzou Buriánkem. Posledně jmenovaný bude zpívat a hrát na kytaru.
V průběhu večera bude podáváno malé pohoštění. Vstupné 50,-Kč.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
V letošním roce se v Portugalsku konaly velké rybářské hry. Jedná se o obdobu olympijských her ale pouze v rybářských disciplínách. O tom, že to byla veliká akce hovoří již jen to, že do Portugalska přijeli obě dvě divize světové rybářské asociace, tedy Atlantická divize, ve které je i Česká republika a rovněž Pacifická divize. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
V sobotu 11.listopadu 2006 v sokolovně ve Slatiňanech od 8.00 do 16.00 hodin konají tradiční vánoční trhy. Bohatá nabídka zboží usnadní návštěvníkům výběr vánočních dárků.
Vstupné dobrovolné.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
TJ Sokol Slatiňany pořádá Lekci muzikálových tanců a aerobicu s překvapením (tombola) pod vedením Heleny Plecháčkové a Ireny Dubské
Místo: Sokolovna Slatiňany
Den: 4.11.2006
Čas: 17.00 – 20.00 hodin
Vstupné 60,-Kč
S sebou: nápoj, svačinu (občerstvení není zajištěno) a především dobrou náladu!
V případě dotazů volejte 728 711 260 Irena Dubská.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Dne 9.11.2006 (čtvrtek) v 18 hodin se koná v sále restaurace U zámku ve Slatiňanech přednáška:
1.Život ve zdraví a radosti
2.Harmonizace energií a vyrovnání psychiky

- praktické ukázky pro denní použití
- barevné terapie, správné dýchání
- přístroj Pur Xerox – detoxikace organismu aj.

Přednáší: paní Marie Zítková a Marta Korečková poradkyně zdravého životního stylu a předcházení onemocnění.
Možnost občerstvení!
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
V neděli 8.10.2006 přivítal jménem svým i farníků ve slatiňanském kostele sv. Martina místní kněz Mgr. Ing. Arnošt Vidourek Dr. Královohradeckého biskupa Mons. Dominika Duku, OP. Představil mu devět věřících připravených k udělení svátosti biřmování.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
K výraznému zvýšení bezpečnosti chodců došlo vybudováním II. etapy chodníku u silnice spojující město Slatiňany s jeho místní částí Presy.

Poděkování.
Chtěl bych touto cestou poděkovat Radě a Zastupitelstvu města Slatiňan za vybudování chodníku v obci Presy. Tato investice významnou měrou přispěla ke zvýšení bezpečnosti chodců v této části obce.
Přeji Vám do další Vaši práce mnoho sil a úspěchů.

S pozdravem
Ing. Miroslav Kubeš
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
Žáci a žákyně slatiňanské základní školy narození v roce 1936 děkují MěÚ Slatiňany a panu starostovi MVDr. Ivanu Jeníkovi za přijetí v obřadní síni MěÚ Slatiňany.
Bylo tím zahájeno slavnostní setkání uspořádané u příležitosti významného životního výročí účastníků.
Za zúčastněné Jiří Krajíček.
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.listopad 2006
Děkuji všem, kteří se dme 27. září 2006 přišli naposledy rozloučit s panem Miroslavem Duškem, za jejich projevy soustrasti a za krásné květiny.
Zároveň děkuji i Spartaku Slatiňany za květinový dar.
Manželka Helena s rodinou
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.listopad 2006
V letošním září a říjnu jsme byli kromě několika výletů spíše do přírody také zase v Praze. Výlet v září byl na výstav k 500. výročí od vzniku obrazu Albrechta Dürera – Růžencová slavnost ve Valdštejnské jízdárně a na 2. etapu Šárky. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
pro Vás v měsíci listopadu připravila:
- další ukázkový den speciální kosmetiky z léčivého konopí Calladerm 8.11.2006 od 10.00 do 17.00 hodin
- povídání s Ing. Jiřinou Slámovou o „vnitřní a vnější komunikaci“ 22.11.2006 od 18.00 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.listopad 2006
Po dlouhé mrazivé zimě a chladném jaru stráveném ve zkušebně vytáhli Formani žebřiňák, zapřáhli koně a vyrazili na cestu, aby svou hudbou, tancem a zpěvem potěšili nejen přátelé lidové hudby. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
Malé ohlédnutí za Okresní výstavou drůbeže a místní holubů a králíků:
Výstavu obeslalo celkem 66 vystavovatelů. Vystaveno byly celkem 34 voliéry drůbeže, 173 ks holubů a 195 králíků. Bylo se na co dívat, prodávat a kupovat. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.listopad 2006
© 1999 - 2008 Slatiňany

Úterý

8 – 11 12 – 16 hodin

Středa,čtvrtek

8 – 11 12 – 18 hodin

Pátek

8 – 11 12 – 16 hodin