Archiv

Úvodní stránka
Dne 18.srpna 2006 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Miroslav a Ludmila Klačanští a manželé Amálie a Libor Milotinští. K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2006
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 10.června 2006 paní místostarostkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci: Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2006
Město Slatiňany dne 30.června 2006 připravilo pro vycházející žáky ZŠ Slatiňany slavnostní ukončení školní docházky v obřadní síni MěÚ Slatiňany spojené s předáním vysvědčení a pamětních listů. Celý článek ...
Autor: Škola, Trvalý odkaz, , , 1.srpen 2006
V minulých Ozvěnách jsme Vás seznámili s "Květenou" z díla Úryvky Chrudimsko a Nasavrcko. V dnešním vydání bychom Vám přiblížili lesy, stráně, vody a lišejníky. A jak jsme již v předchozích vydáních uvedli, bude i zde zachován původní text, který byl použit při psaní výše uvedeného díla. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2006
I nadále trvá dlouhodobá anketa - "¨Doporučte nám knihu".
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci červenci jsme vyhodnotili výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihu od Barbary Erskinové "Království stínů" a knížky Olgy Sommerové "O čem ženy sní" 1 a 2 .
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2006
Znovu připomínáme našim čtenářům, že otevírací doba v knihovně se u nás o letních prázdninách nemění a zůstává stejná, jako během celého roku. Infocentrum je navíc otevřeno během prázdnin i o víkendech, a to od 9 - 12 a od 13 - 16 hodin.

V infocentru můžete nově obdržet informace o vzniklé Lesní stezce "Podhůra", dále jízdní řády cyklobusů, a to do oblastí Trhové Kamenice, Seče, Třemošnice a Práchovic nebo jiným směrem a to do Toulavcových maštalí, tj. například směr Nové Hrady, Proseč, Litomyšl a Hlinsko.
Dále jsou u nás k dispozici velice zajímavé tematické nebo putovní cyklomapy Krajem Železných hor, které mimo jiné mapují i okolí Slatiňan.

Renata Maryšková
Městská knihovna a Infocentrum Slatiňany
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2006
Děkujeme Městu Slatiňany, starostovi panu Jeníkovi a paní Pavlišové za milé blahopřání, pěkný dárek a květiny u příležitosti výročí naší zlaté svatby.
Manželé Věra a Zdeněk Kovalčíkovi
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.srpen 2006
Atleti TJ Spartak Slatiňany letos slaví 65 let nepřetržité činnosti oddílu. Základy položil profesor Rudolf Mísař se skupinou mladých chlapců v roce 1941 ještě na starém hříšti za sokolovnou. Oddíl vychoval několik reprezentantů a medailistů z mistrovství republiky. Dnes má úspěšné družstvo mužů, které je zatím druhé v KP, a několik družstev mládeže.

Oslavy oddílových narozenin budou mít tradičně tři části. První bude
V E L K Á C E N A S L A T I Ň A N

v běhu na 800 m. Dále diváci uvidí běhy na 200 m, 400, 10.000 m, 110 m překážek, skok do dálky, trojskok a kouli. Mítink se uskuteční v pátek 25. 8. od 16.15 hod.

Hned druhý den, tedy v sobotu 26. 8. proběhne od 10 hodin na stadioně veteraniáda. Zde si může některou disciplínu zkusit každý zájemce.
Večer pak budou oslavy pokračovat zábavou v mysliveckém domě pod Monakem.
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.srpen 2006
Tak to byla trasa jednoho červnového výletu KČT Slatiňany. Vlakem jsme dojeli do Hamrů na Sázavou. Rozlehlou obec tvoří několik původních dědin, které byly v místech bývalých hamrů na výrobu železa. Skládá se tedy z Horních a Dolních Hamrů, Najdku a Šlakhamrů. Výroba železa v hamrech tu byla podle písemných záznamů z 15. století a ve skutečnosti pravděpodobně už dříve. Na své cestě jsme potkávali řadu kamenných křížů. Tato Boží muka ze 17. století jsou dílem Petra Pavla Svobody z Najdku. Z Najdku byl také mlynář, který v roce 1909 postavil první vodní elektrárnu, která zásobovala elektřinou Žďár nad Sázavou.
Šli jsme po červené značce nejprve k Rozštípené skále. Předtím jsme se ale nečekaně zastavili u "Mamuta" - je to zatím ne úplně dostavěná hlava mamuta. Tu pravděpodobně také vytvořil mladý žďárský výtvarník Michal Olšiak, který udělal na vyhlídce nad Žďárem dvoumetrovou hlavu "Mamlase". Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2006
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.