Archiv

Úvodní stránka
Oznamujeme čtenářům, že naposledy v letošním roce si mohou půjčit či vrátit knížky 21. prosince 2007 do 11 hodin. Poté se s Vámi rády uvidíme až po novém roce, a to opět ve známou provozní dobu, a to od 2. ledna 2008.
Z provozních důvodů bude 18. prosince otevřeno také pouze od 8 – 11 hodin.
Děkujeme za pochopení.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Milé děti, jak se těšíte na zimu a zimní radovánky? My v knihovně velice. Nejen, že napadne sníh, ale i pěkný mráz nám vyzdobí okna svými kresbami. Možná i vy sami byste mohly té zimě trochu s výzdobou pomoci. A jak na to?
Vezměte tužku, papír, nůžky i jiné materiály a pomůcky a zhotovte dle vlastní fantazie tu podle vás NEJKRÁSNĚJŠÍ SNĚHOVOU VLOČKU. S ní pak pospíchejte k nám do knihovny, kde si s ní vyzdobíme naše pěkné nově vymalované dětské oddělení. Už se moc těšíme.
Tato soutěž potrvá během měsíce prosince a její ukončení bude nejpozději 20. prosince 2007.
Vyhodnocení těch nejlepších proběhne v měsíci lednu 2008 v prostorách naší knihovny.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Sbor dobrovolných hasičů ve Slatiňanech dovršuje let již 125 let své činnosti a při této příležitosti chce podat občanům města stručnou informaci o své práci a to ne o činnosti za 125 let, ale pouze za letošní rok. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 4.prosinec 2007
Město Slatiňany Vás srdečně zve na „Vánoční koncert“ v podání umělecké slupiny Promusica. Hudební pořad se koná v sobotu dne 15. prosince 2007 od 16.00 hodin v obřadní síní Městského úřadu  ve Slatiňanech.
Vstupné zdarma.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Svaz diabetiků pořádá vánoční výstavu, která se koná 7.12. až 9.12.2007 ve Společenském domě. Výstava bude otevřena
7.12. od 10 do 16 hodin
8.12. od 9 do 16 hodin
9.12. od 9 do 14 hodin
Srdečně Vás zvou pořadatelé. Bude možnost zakoupit i drobné dárky.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“. Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci listopadu jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Katarína Millerová – Láska si nevybírá
Iny Lorenzová - Markytánka
Renata Maryšková
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 4.prosinec 2007
15. listopadu byla ve Slatiňanech ve Společenském domě slavnostně otevřena výstava obrazů malíře, pana Jaroslava Korečka ze Slatiňan. Vernisáž byla zahájena panem starostou města MVDr. Ivanem Jeníkem a panem tajemníkem Ing. Jiřím Hodicem. Jejich slova doplnil krásnou hrou na klavír Daniel Štulpa, kterého zpěvem doprovodili žáci ze Základní umělecké školy ve Slatiňanech. Na 64 dospělých i několik ratolestí vyslechlo jak příjemná slova na úvodu a hudební vystoupení, tak si také s obdivem prohlédli vystavované obrazy. Výstava skončila 28. listopadu v 18 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 4.prosinec 2007
Letos již podruhé vás zveme před Vánocemi, a to 15. prosince do Společenského domu ve Slatiňanech, kde bude od 9 do 16 hodin probíhat vánoční jarmark. Na úvod nám zahrají
a zazpívají vánoční melodie děti ze ZUŠ Slatiňany. Poté si budete moci nakoupit výrobky zdatných a šikovných řemeslníků, zahřejete se grogem či čajem a vychutnáte si příjemnou předvánoční atmosféru s ukázkami řemeslné práce některých z prodejců.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
pořádá v sobotu 8. prosince od 19.00 hodin filmový večer na sále hostince ve Škrovádě. Podtitul večera zní „Tenkrát na východě“. Promítneme vám dokument s prvky hraného filmu amatérského filmaře Jana Skaloše s názvem „Po stopách zbojníků aneb moje druhé (pravoslavné) Vánoce“, jehož děj se odehrává na slovensko-ukrajinském pomezí – v nejvýchodnější obci bývalého Československa – v Nové Sedlici. Dále uvidíte dokument Fera Feniče z roku 1984 o svérázných obyvatelích nejvýchodnějšího stavení v Nové Sedlici. Těšit se můžete i na amatérský film Maxipes natočený v Chrudimi studentem tamního gymnázia a čeká vás ještě překvapení. Přijďte strávit příjemný filmový večer.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Pamětníci podoby tohoto chrámu Páně před jeho rozšířením stavitelem F. Schmoranzem již nejsou. Proto si jej připomeneme z vyobrazení J.Tichého z r. 1886. Jeho vzhled set edy nelišil od jiných venkovských kostelíků kolem nichž byl zároveň umístěn hřbitov, v uvedeném roce ve Slatiňanech již po řadu let zrušeném. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Historie, Město, 4.prosinec 2007
Chrámového dětského sboru z Kutné hory v kostele sv. Martina ve Slatiňanech, v neděli 16.12.2006 v 17 hodin.
Nastudovala Ing. Marie Štorková. Vstupné dobrovolné.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Děkujeme městu Slatiňany za milé blahopřání u příležitosti výročí naší zlaté svatby.
Manželé Eva a Zdeněk Víškovi.
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 4.prosinec 2007
se bude konat v úterý 18. 12. od 19 hodin. Hrát budou studenti pardubické konzervatoře PETRA POLÁČKOVÁ MILAN DUSPIVA (oba kytara) a JAN ZEMEN (violoncello). Všichni jmenovaní už ve Slatiňanech hráli. Jsou to vynikající hudebníci. Petra Poláčková má za sebou velký koncert v německém Bonnu, další ji čeká ve Vídni. Jan Zemen zase pravidelně vystupuje s houslistou Václavem Hudečkem. Vloni hráli i v televizi na pravidelních adventním koncertech.
Hudbu proloží čtením RENATA KLEČKOVÁ. I tu si návštěvníci Laskavých večerů dobře pamatují, vystupovala na nich již dvakrát.
A protože tento pořad bude již ve vánoční atmosféře, můžete si s sebou přinést i pár kousků cukroví nebo nějakou jinou dobrůtku, třeba i tekutou.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
ZO ČSCH Slatiňany pořádá dne 12. ledna 2008 tradiční Chovatelský bál
Hudba: Mat-4-Skuteč
začátek ve 20.00 hodin – Sokolovna Slatiňany
Předtančení ZUŠ Slatiňany * Bohatá tombola.
Předprodej místenek v Galanterii u paní Petrové od 20.12.2007.
Srdečně zvou pořadatelé.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 4.prosinec 2007
Vážení,
děkujeme Městskému úřadu Slatiňany, za velmi milé uspořádání oslavy naší zlaté svatby, blahopřání a dárek.
Velice si toho vážíme a máme pěkné a radostné vzpomínky, které si rádi poneseme do dalších let.
Alena a Josef Čermákovi
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 4.prosinec 2007
Chtěli bychom pozvat všechny příznivce stolních her na poslední herní odpoledne, které se uskuteční 9.12.2007 ve Společenském domě od 15.00 hodin. Naposledy budete mít příležitost seznámit se s pravidly a vyzkoušet si hry jako je Carcassone, 6 Bere, Osadníci z Katanu a další. Toto herní odpoledne pro vás připravili dobrovolníci „Hry pro všechny“ z programu Make a Connection – Připoj se, který je společným programem Nadace rozvoje občanské společnosti Nokia. Těšíme se na Vás.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 4.prosinec 2007
V říjnu 2007 opustil sokolské řady bratr František Wasserbauer, poválečný člen Sokola v Brně a člen obnovené Tělocvičné jednoty Sokol Slatiňany.
Začátkem devadesátých let se aktivně podílel na znovuzrození sokola. Byl členem předsednictva Sokolské župy Východočeské – Pippichovy, starostou, místostarostou a členem výboru slatiňanské T.J..Za jeho práci pro jeho sokolské hnutí mu byla Českou obcí sokolskou v Praze udělena bronzová medaile.
Sokolové vzpomínají a nezapomenou
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 4.prosinec 2007
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.