Archiv

Úvodní stránka
Sdělujeme občanům, že odvoz komunálního odpadu z domácností bude zajištěn i na Velikonoční pondělí 9. dubna 2007.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007

Dne 14.dubna 2007 oslaví v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany výročí zlaté svatby manželé Hana a Stanislav Tichých.

Dne 20.dubna 2007 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Věra Jaroslav Malinští.

Dne 28.dubna 2007 oslaví v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany výročí zlaté svatby manželé Marie a Jaroslav Žákovi.

K těmto významným výročím přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007
Město Slatiňany zve srdečně všechny důchodce na hudební pořad „Posezení s důchodci při oblíbených písničkách“, který se koná v pátek 13. dubna 2007 od 16.00 hodin ve Společenském domě Slatiňany . Živé melodie různého žánru si můžete poslechnout v podání hudební skupiny Fragment pod vedením Pavla Starého. Vstupné zdarma.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007
V našem městě na základě veřejnoprávní smlouvy vykonává svou činnost městská policie Chrudim. V kompetenci strážníků je mimo jiné i měření rychlosti projíždějících vozidel. Předkládáme Vám malou statistiku těchto kontrol od července loňského roku. Za povšimnutí stojí i „rychlostní rekordy“, které byly patřičně oceněny i obodovány. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 5.duben 2007
V minulých Ozvěnách jsme Vás seznámili s lesnictvím a myslivostí z díla Chrudimsko Nasavrcko. V dnešním vydání budeme pokračovat.
A jak jsme již v předchozích dílech uvedli, bude i zde zachován původní text, který byl použit při psaní výše uvedeného díla. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 5.duben 2007
Ve dnech 21. dubna – 9. května 2007 Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007
„Slatiňanské vandrování“ aneb svět očima slatiňáků

Výstava se koná ve Společenském domě v Tyršově ulici.
Slavnostní zahájení výstavy bude 23.4.2007 v 17.00 hodin za účasti ZUŠ Slatiňany.
Promítání filmů natočených zdejším rodákem, Miroslavem Kroužkem a v 18 hodin přednáška „Archivní poklady Slatiňan“ s Mgr. Ivo Šulcem, ředitelem Státního okresního archivu Chrudim.

Podrobnosti k výstavě najdete na internetových stránkách slatiňanské knihovny zde.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007

Městská knihovna vyhlašuje soutěž pro děti předškolního i školního věku s názvem

„ JAK JSEM PROŽIL VELIKONOČNÍ SVÁTKY ANEB MOJE NEJLEPŠÍ KOLEDA „

Milé děti, připravili jsme pro Vás soutěž, ve které si sami můžete zhodnotit své prožitky z letošních proběhlých „Svátků jara“. Jak každý z Vás tyto svátky prožil, co zajímavého jste vykoledovaly a možná i nevšední okamžiky, které jste zažily.

Podělte se s námi o tyto zážitky. Záleží jen na Vás, jaký způsob vyjádření použijete. Těšíme se na Vaše práce, které nám můžete osobně přinášet do knihovny do 20. dubna 2007.

Vyhodnoceni budou tři nejlepší z Vás a zároveň odměněni zajímavými cenami.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 17.února 2007 paní zastupitelkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci: Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Matrika, Město, 5.duben 2007
Divadelní soubor a tábornický oddíl TJ Sokol Slatiňany pořádají v sobotu 7. dubna 2007 od 15.00 hodin tradiční dětský karneval.
Program:
Taneční rej v maskách, Písničky na živo – kapela i účinkující vystoupí v kostýmech a maskách.
Vstupné 20,-Kč.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007
Rád bych touto cestou poděkoval všem přátelům a známým, panu starostovi MVDr. Jeníkovi a paní Pavlišové za milou návštěvu spojenou s gratulacemi k mým 103. narozeninám a zároveň díky za věcný dar a květiny. Oceňuji každoroční vzpomenutí nás dříve narozených.
Váš Josef Žák
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 5.duben 2007
27. března 2007 se uskutečnil zápis do letošního podzimního kurzu tanečních ve Slatiňanech. Kurz opět povedou taneční mistři z Pardubic. Přihlášky budou přijímány až do dovolání, takže kdo jste se dosud nepřihlásil a máte zájem kurz absolvovat, máte stále možnost. Bližší informace Vám podá pí. Hanušová na tel. 608 970 115.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 5.duben 2007

To byl program výletu KČT Slatiňany v sobotu 10. března. 20 výletníků přijelo do zastávky Roztoky – Žalov. Už Žalov nám nutně připomenul lunety Mikoláše Alše a jeho obraz Žalov. A uvědomovali jsme si, že tady všude skutečně „kráčely dějiny“. Např. na blízkém kopci Řivnáč na jednom ostrohu nad Vltavou bylo osídlení už před 5 000 lety v mladší době kamenné. Při archeologických výzkumech se tam našly nádoby s měsíčkovými a rohatými uchy, amfory, zásobnice. Byla to tzv. řivnařská kultura. Po povodni v roce 2002 bohužel teď nejsou v Roztockém muzeu nálezy vystavovány, ale snad to zas brzy bude. Už je tam proto vyčleněn objekt.

Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 5.duben 2007
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.