Archiv

Úvodní stránka
Město Slatiňany ve spolupráci se Základní uměleckou školu ve Slatiňanech připravilo            u příležitosti Dne matek hudební pořad v DPS Slatiňany, dne 16. května 2006 od 15.00 hodin. Účinkovat budou žáci Základní umělecké školy Slatiňany. Město Slatiňany přeje touto cestou všem maminkám a babičkám mnoho spokojenosti a pohody.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
V sobotu 12.května 2007 v 10.00 hodin bude v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany slavnostně přivítáno do života a společenství našeho města 10 nových občánků.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
V úterý 8.května 2007 u příležitosti Státního svátku Dne vítězství, budou položeny věnce k pomníkům padlých vojáků, jako vzpomínka obětí 2. světové války a zároveň vyvěšeny státní vlajky.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
Město Slatiňany pořádá pro důchodce ve čtvrtek dne 25. května 2006 výlet na zámek Kačina, vstupné  25,- Kč. Zastávka v Žehušicích v oboře s bílými jeleny. Dopravu účastníkům výletu hradí město Slatiňany.  Odjezd autobusu je  v 7.00 hodin  od MěÚ Slatiňany. Přihlášky přijímá paní Alena Pavlišová na MěÚ Slatiňany, tel. 469 681 102.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
Vzhledem k tomu, že jsou v barevných kontejnerech na separovaný odpad (plasty, sklo a papír) stále objevovány odpady jako biologické zbytky, znečištěné dětské pleny a ostatní směsný komunální odpad, které do kontejnerů nepatří, považujeme za nutné připomenout správné zásady třídění odpadů z našich domácností. Nesprávné třídění, odkládání nerecyklovatelných odpadů do barevných kontejnerů, přináší nemalé problémy s budoucím využitím odpadů. Zpracovatelé odpadů nechtějí jednotlivé komodity s nepatřičnými příměsemi vykupovat a žádají úhradu za likvidaci odpadů na skládkách. Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Radnice, Město, 1.květen 2007
Děkujeme městu Slatiňany za milé blahopřání u příležitosti výročí naší diamantové svatby.
Manželé Anastázie a Oldřich Bočkovi.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.květen 2007

Město Slatiňany hledá na víkendy v období letních prázdnin brigádníka ( brigádnici) do Infocentra. Jedná se o brigádu pouze o víkendech, tzn. jenom soboty a neděle počínající sobotou 30.6. a končící nedělí 26.8.2007, a to od 9-12 a od 13 – 16 hodin, tzn. 6 hodin denně. Pracovní náplní bude podávání informací příchozím turistům, jak o Slatiňanech a akcích v nich konaných, tak i o okolí. Dále prodej upomínkových předmětů a pohlednic, které Infocentrum nabízí, včetně map, cyklomap a různých brožurek. Práce je vhodná pro studenty, kteří jsou ze Slatiňan a mají přehled o dění ve městě, jeho okolí a znají zdejší prostředí. Prosíme, aby se o pracovní místo ucházeli jen ti zájemci, kteří by mohli tuto brigádu vykonávat po celé zmíněné období.

Zájemci nechť se přihlásí do 31.5.2007 písemně na adrese :
Městský úřad Slatiňany
T. G. Masaryka 36
538 21 Slatiňany
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
Zveme všechny, kteří se s námi chcete opět zúčastnit už 2. ročníku Velkolepého pochodu z Chrudimě do Slatiňan. Přijďte v sobotu 9. června 2007 mezi 13. – 14. hodinou k zimnímu stadionu v Chrudimi, kde začínáme. Na trase je připraveno plno aktivit, které potěší nejen malé, ale i velké účastníky pochodu. Zakončení a vyhodnocení proběhne opět na Monacu, kde je pro Vás připraveno příjemné překvapení.
Pěkně prožité odpoledne pro Vás připravují a těší se na Vás pracovnice z Informačního centra Slatiňany a Chrudim.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
Mateřská škola má ještě několik volných míst pro umístění dětí od 1.9.2007. Pokud plánujete docházku svého dítěte do mateřské školy ve školním roce 2007/2008, můžete se ještě přihlásit do 30.června 2007. Přihlášky si můžete vyzvedávat v MŠ každý den od 7 do 15 hodin u paní Pinkové.
Hana Rudová, ředitelka MŠ
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
V minulých Ozvěnách jsme Vás seznámili se včelařstvím, hospodářskými poměry výroby a obchodu. V dnešním vydání budeme pokračovat cukrovary a pivovary. A jak jsme již v předchozích dílech uvedli, bude i zde zachován původní text, který byl použit při psaní výše uvedeného díla. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.květen 2007
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci dubnu jsme vyhodnotili výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy :
V.C.Andrews – Na konci duhy, Terry Pratchett - Koule
Renata Maryšková
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.květen 2007

16. 5. (středa) – Závěrečný žákovský koncert od 17,00 hodin v hudebním sále ZUŠ. Vstupné dobrovolné

6. 6. (Středa) – Slavnostní koncert učitelů a žáků k 15. výročí založení školy. Sokolovna Slatiňany, 17,00 hodin. Vstupné dobrovolné

Národopisný soubor Formani, Dětský folklórní soubor Formánci ZUŠ Slatiňany a TJ Sokol Slatiňany vás srdečně zvou na premiéru pořadu „Formanskou cestou“, která se uskuteční ve slatiňanské sokolovně v pátek 25. května od 18,00 hodin. Vstupné: dospělí 50,-Kč, děti 20,-Kč.

Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
V neděli 20.5. od 10 hodin proběhne na slatiňanském stadionu 1. kolo letošního KP družstev mužů. Naši závodníci skončili v posledních dvou ročnících na 3. resp. 2. místě a dá se očekávat, že ke špičce budou patřit i letos. Z družstva sice vypadli Josef Novák (druhý nejvíce bodující člen týmu), který u nás hostoval ze Svitav a Jan Lomoz, který zanechal aktivní činnosti, ale přišlo několik kvalitních posil z Chotěboře, Hvězdy Pardubice a také z AFK Chrudim. Tedy z oddílu, který býval dlouhá léta výkladní skříní chrudimského sportu. Celý článek ...
Autor: TJ SPARTAK, Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.květen 2007
Mladí křesťané obohatili program o předvedení „Pašijových her“. V nich jsou náročně ukázány dějové souvislosti historických událostí v Jeruzalémě před téměř dvěma tisíci lety umučení Ježíše Krista. Zásluhu na zorganizování „Pašijových her“ má zejména MUDr. Markéta Kubešová a řádová sestra Doloróza.
K umocnění duchovního prožití slavnostních bohoslužeb tradičně přispěl chrámový sbor. Sólovým zpěvem dominovala operní zpěvačka Iva Ryzová se skladbou „Aleluja“ od W.A.Mozarta.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.květen 2007
Celosvětové skautské hnutí slaví letos 100 let. Slatiňanské skautské středisko slaví toto výročí v dobré formě. V letošním roce jsme zaznamenali růst členské základny, pracujeme v osmi oddílech všech věkových kategorií. V dubnu jsme si připomněli sté výročí založení skautingu víkendovou akcí a společným programem spojeným s vystoupením jednotlivých oddílů a družin. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.květen 2007
V sobotu 19. května organizuje Občanské sdružení Altus dendrologickou vycházku do zámeckého parku ve Slatiňanech. Vycházku povede Vítězslav Haupt, který představí ty nejzajímavější i běžnější druhy dřevin rostoucích v parku. Sraz je ve 14.30 u budovy Městského úřadu.
Akce je součástí projektu KAPKA 21 spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a rozpočtem ČR.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
ZO ČSCH Slatiňany pořádá ve dnech 19.5. – 20.5.2007 na svém výstavišti za železničním přejezdem – směr Orel.
Místní výstavu drobného zvířectva.
Dále se uskuteční prodej sadby zeleniny, balkónových okrasných květin,okrasných keřů a zahradnických doplňků. Prodej keramiky.
Otevřeno:
sobota 19.5.2007 od 7 do 17 hodin
neděle 20.5.2007 od 7 do 15 hodin
Vstupné: dospělí 20,-Kč, děti do 15 let zdarma
Bohatá tombola, občerstvení zajištěno.
Možnost nákupu kvalitních hospodářských zvířat.
Srdečně zvou pořadatelé.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.květen 2007
Kdo navštívil 10. dubna Společenský dům ve Slatiňanech, určitě nelitoval. Tentokrát se o své zážitky a historky ze zákulisí rozhlasového vysílání již na 38. Laskavém večeru podělila Hanka Kofránková, režisérka a recitátorka Českého rozhlasu. Přednesla i kratičkou, ale velice poutavou divadelní hru, která měla v řadách obecenstva veliký úspěch. Tomu se těšil i druhý host, hlinecký písničkář Jarek Hapmejz, který celý večer provázel zpěvem a hrou na kytaru.

I další již 39. Laskavý večer bude mít velice milé hosty. 10. května se na Vás bude těšit v 19 hodin jak jinak, než ve Společenském domě ve Slatiňanech Renata Klečková, která se svými žáky předvede pásmo milostné poezie. Jako hudební hosté přijali pozvání studenti pardubické konzervatoře Petra Poláčková, která zahraje na kytaru a Jan Zemen na violoncello.
Rádi Vás uvidí pořadatelé.
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.květen 2007
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.