Archiv

Úvodní stránka
V současné době je v Domě s pečovatelskou službou ve Slatiňanech volný jeden byt k pronajmutí. Případní zájemci se mohou hlásit na MěÚ Slatiňany u p. Pavlišové, tel. 469 681 102.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
V sobotu 23.června 2007 v 10.00 hodin bude v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany slavnostně přivítáno do života a společenství našeho města 10 nových občánků.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
Dne 29.června 2007 se v obřadní síni MěÚ Slatiňany uskuteční slavnostní ukončení školní docházky pro vycházející žáky ZŠ Slatiňany. Součástí oslavy je malý kulturní program spojený s předáním vysvědčení a pamětních listů.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
Od 4.6. do 27.6.2007 se v ZUŠ Slatiňany koná Zápis nových žáků pro školní rok 2007/08. Rádi přivítáme nové zájemce o studium na naší škole, především děti ve věku od 5-7 let.
Bližší informace získáte : tel . 469681415, mob. 603528590, 731587813(814), nebo na www http://zus.slatinany.cz
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
Ve čtvrtek 28.6.2007 odpoledne se uskuteční v altánu na zahradě ZUŠ Slatiňany koncert písničkáře Jardy Čížka, pořádající kapely Gala-tea a jako hlavní host vystoupí skupina Marien. Přijďte se spolu s námi rozloučit se školním rokem a dopřát si příjemný hudební podvečer. Občerstvení (včetně opékání prasete, které zajišťují manželé Sotonovi) je zajištěno od 16.00 hodin.
Začátky vystoupení :
17.30 Jarda Čížek (Dobruška)
18.10 Gala-tea (Slatiňany)
19.00 Marien (Pardubice)

Vstupné : dospělí 50,- Kč, děti zdarma
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
Letošní školní rok byl pro taneční obor ZUŠ Slatiňany nabitý akcemi. V prvním pololetí děti tančily u příležitosti Dnu otevřených dveří ÚSP a zahajovaly společenské plesy. Ve druhé části školního roku pak následovala jedna akce za druhou. Nejnáročnější, ale také nejvíce očekávaný, byl již tradiční Týden tance, kde všechny děti tanečního oboru ukázaly, co již dovedou. Celý článek ...
Autor: ZUŠ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří poskytli fotografie ze svých soukromých alb, jelikož bez nich by nemohla být uskutečněna vydařená výstava pod názvem „Slatiňanské vandrování aneb svět očima slatiňáků“.
Ještě jednou děkujeme!
Renata Maryšková
Vedoucí Městské knihovny a Infocentra ve Slatiňanech
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.červen 2007
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“. Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci květnu jsme vyhodnotili výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy :
Kristin Hannah – Na mystickém jezeře
Tami Hoag – Temný ráj
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Začátkem měsíce května jsme vyhodnotily účastníky soutěže „Jak jsem prožil velikonoční svátky aneb moje nejlepší koleda“. Mile nás překvapila hojná účast dětí jak předškolního tak školního věku, ale i svěřenců Domu sociálních služeb ve Slatiňanech, a hlavně jejich různorodá práce. V prostorách knihovny bylo možné shlédnou jak výkresy, výrobky ze sádry a papíru, tak i přečíst různé příběhy připomínající Velikonoce. Poděkování za jejich snahu a dík za zkrášlení prostor knihovny jsme jim předaly odměny, které děti mile překvapily a potěšily.
Těšíme se na účast dětí v dalších akcích, které jsou vždy uvedeny na www.knihovna.slatinany.cz.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Ve Společenském domě ve Slatiňanech proběhla ve dnech 23.4. – 5.5. 2007 výstava fotografií pod názvem Slatiňanské vandrování aneb svět očima slatiňáků“. Každý kdo přispěl fotografiemi ze svého alba si jich velice váží a vůbec nezáleželo na tom, v jaké dálce byly pořízeny. Někteří poskytli fotografie ze Slatiňan či okolí a považují je za unikátní, jiní s Ameriky, Afriky, Asie nebo Nového Zélandu, a také je považují za ty nejlepší. Na výstavě se podílelo celkem 20 vystavovatelů, shlédli jsme fotografie z 5 světadílů a ze 36 zemí světa. Bylo zapůjčeno a vystaveno celkem 542 fotografií různých rozměrů i kvalit. Výstavu shlédly desítky návštěvníků. Potěšila nás hlavně hojná účast při slavnostním zahájení výstavy 23.5.2007 a následné besedě s Mgr. Ivo Šulcem, ředitelem státního okresního archivu Chrudim na téma „Archivní poklady Slatiňan“.
Renata Maryšková
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Kdo tento den navštívil slatiňanský park byl mile překvapen. V dopoledních hodinách v prostorách před Hřebčínem probíhal dobový jarmark a v areálu parku skokové závody. Po obědě vystoupil národopisný soubor Formani a folklórní soubor ZUŠ Slatiňany Formánci, na pódiu je vystřídali další žáci a žákyně ZUŠ Slatiňan, kteří zahráli na flétničky, zazpívali písničky a děvčata z tanečního oboru zatancovala na moderní rytmy. I když se občas zatáhlo a tanečníky zkropil déšť na elánu a odvedeném výkonu to vůbec nebylo znát. Vše zakončila pohádka pro děti Ham ham aneb velký hlad já mám. Rozzářená očička a úsměvy na tvářích těch nejmenších byly pro nás tou největší odměnou stejně tak jako stovky spokojených návštěvníků, kteří v sobotu parkem prošli.
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Na první červnový již 40. Laskavý večer Vás zveme 14. června 2007 v 19,00 hodin. Jeho hostem bude velká osobnost naší kultury, básník a kunsthistorik Ivan Martin Jirous zvaný MAGOR v doprovodu písničkářky Dáši Vokaté.
Neméně zajímavým bude i 41. Laskavý večer. Ten se bude konat 28.6. též v 19,00 hodin. Představí se nám královéhradecký krotitel rytmů v oblasti etnické hudby. Pan ALDA-MAN zahraje mimojité i na austrálský domorodý nástroj didgeridoo, představí vlastní pohled na hrdelní a alikvotní zpěv či šamanské meditační vokální techniky přírodních asijských národů.
Srdečně Vás zvou pořadatelé!
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
I když je za námi teprve prvních pár měsíců tohoto roku, stihli jsme již uspořádat několik větších akcí. V lednu jsme pořádali pro děti v Hospůdce u Půhoných Dětský karneval (tímto děkujeme Půhoným za zapůjčení sálu). Děti měly možnost si nejen zatančit, ale také si zahrát spoustu her a soutěží. V únoru jsme se vydali na Ledovou Prahu. V jejím rámci jsme navštívili Bobovou dráhu, Národní muzeum, Staroměstskou radnici, Policejní muzeum, Podmořský svět a cestou jsme si prohlédli ostatní krásy Prahy (Karlův Most, Hradčany). Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Něco málo přes rok veřejně vystupuje slatiňanská folková skupina GALA - TEA a za tuto poměrně krátkou dobu dosáhla velkého úspěchu, o kterém málo kdo ví. V letošním dubnu se stala vítězem oblastního kola Porty v Kostelci nad Orlicí. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Vítězem 1. ročníku ankety Nejkrásnější strom Chrudimska, kterou vyhlásilo Občanské sdružení Altus se stal červenolistý buk lesní (Fagus sylvatica Atropunicea) rostoucí v zámeckém parku ve Slatiňanech. Tento mohutný strom s košatou korunou roste poblíž sochy koně od prof. Bohumila Kafky a je významnou dominantou zámeckého parku.
Podle dendrologů se jedná o nejmohutnější červenolistý buk v ČR. Obvod jeho kmene, který se měří ve výšce 130 cm od země je rovných 6 metrů. Strom je pozoruhodný i svou mohutnou, symetrickou korunou.
Zámecký park založil roku 1796 kníže Karel Auersperg na místě bývalé zahrady, která přechází v lesopark. Z této informace a srovnáním s podobnými buky lze odhadovat, že jeho věk se pohybuje mezi 250 - 300 lety.
Tento strom bude přihlášen do celostátní ankety Strom roku, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství a jejíž vítěz budu znám v říjnu 2007.
Naděžda Gutzerová
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Po několika výletech do přírody, které jsme doplňovali památkami, jsme se tentokrát věnovali zase pražským památkám. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Sokolovna ve Slatiňanech poskytuje zázemí nejen pro sportovní vyžití, ale slouží také ke konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí. Tradičně tu místní organizace pořádají začátkem roku plesy,které se těší velké návštěvnosti. Střední generaci poté vystřídají na parketě malé děti na dětském karnevale, který je rovněž pořádán každoročně. Letos se opět ujali jeho uspořádání s úspěchem členové našeho divadelního souboru Pohoda. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
20. 5. byl prvním kolem ve Slatiňanech zahájen letošní KP družstev mužů. Byly to velice sledované závody neboť do KP vloni spadl atletický gigant AFK Chrudim. Chrudimská atletika je v hluboké krizi avšak očekává se její opětovná cesta vzhůru. V Chrudimi mají novou umělohmotnou dráhu, nový výbor oddílu a značně oproti loňsku posílili své družstvo mužů. Avšak cesta zpět se AFK hned v úvodu značně zkomplikovala. Od první disciplíny chrudimští krutě ztráceli na suverénní Poličku a na konci jim chybělo více než 100 bodů. A k naší veliké radosti se v závěrečných disciplínách před ně dostali i naši atleti. Těm se většinou velmi dařilo. Vyhráli šest disciplín ze čtrnácti, což se nepodařilo ani Poličce. Jen ve skoku vysokém se nám nepodařilo bodovat. A právě v něm Chrudim získala 31 bodů. Avšak my jsem měli velice silné všechny běhy a skok do dálky. Dva osobáky si vytvořil Martin Douša, zejména výkon z dálky má punc vysoké kvality. Dvakrát vyhráli Tomáš Pilař a Miloš Kratochvíl. Vítězství nám neuniklo ani ve štafetě. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.červen 2007
Na Státním zámku ve Slatiňanech je do 27. června zpřístupněna výstava s názvem Pocta koním. Své obrazy a plastiky zde vystavují Monika Havlíčková a Natálie Roučková. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
Taneční skupina Ignis Slatiňany Sokola Slatiňany uspěla v regionálních kolech Emco Dance Life Tour 2007 a Festivalu tanečního mládí. Na obou soutěžích obsadily krásné 3.místo a získaly tak postupy na Mistrovství ČR v Brně a Plzni. Se svou choreografií "Zatmění srdce", kterou sestavila Bára Netolická a Lucka Hartlová obsadily v Brně 6.místo a v Plzni skvělé 5.místo. Jejich parketová taneční kompozice se stala také oblíbeným předtančením několika plesů.
TJ Sokol Slatiňany
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007

Děkuji co nejsrdečněji panu starostovi MVDr. Jeníkovi, že ve spolupráci s paní Pavlišovou dokáže při své náročné práci již po několik let vyšetřili trochu času na osobní pogratulování nejstarším občanům města u příležitosti jejich životních jubileí.
JUDr. Ferdinand Růžička

Srdečně děkujeme městu Slatiňany – zastupitelce paní Ing. Dagmar Fryšové, paní Pavlišové a paní Kolouchové za krásně prožité sobotní dopoledne u příležitosti oslavy naší zlaté svatby. Současně děkujeme za hudební vystoupení paní Markové a pana Šotty.
Manželé Žákovi

Děkujeme městu Slatiňany za milé blahopřání u příležitosti výročí naší zlaté svatby.
Manželé Věra a Jaroslav Malinský

Srdečně děkujeme městu Slatiňany za uspořádání důstojné oslavy naší zlaté svatby v zasedací síni radnice. Zároveň děkujeme za kulturní vystoupení a milé pohoštění.
Manželé Hana a Stanislav Tichý

Jsme velmi spokojeni s prací knihovny a informačního centra pod vedením paní Maryškové Renaty a pracovnice paní Doležalové Romany. Je zde krásné kulturní prostředí, obě pracovnice poskytují ochotně služby a informace. Paní Maryšková organizuje mnoho zajímavých kulturních akcí pro občany našeho města. Děkujeme jim za jejich obětavou práci a těšíme se na další kulturní akce.
Manželé Benákovi

Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.červen 2007
Tímto netradičním názvem pojmenovali pořadatelé z akciové společnosti České dráhy další z řady nostalgických akcí, se kterými se lze na naší železniční síti v letošním roce setkat. Proběhne v sobotu, 16. června, tak trochu ve slavnostním duchu. A bude co oslavovat: regionální trať Polička – Žďárec u Skutče je totiž jubilantkou; od zahájení provozu zde letos uplyne 110 let. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.červen 2007
Ve dnech 11. – 25.8.2007 pořádá TJ Sokol Slatiňany v Nedvědičku nedaleko obce Rozsochy poblíž Bystřice pod Pernštejnem dětský tábor. Cena tábora 1 700,-Kč.
Celým táborem vás bude provádět celotáborová hra, na programu budou soutěže ve zpěvu, divadlo.
Bližší informace na tel. 603 823 582, e – mail: marian.rohlik@atlas.cz.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
V pátek 7. září 2007 v 19 hodin budou zahájeny taneční pro začátečníky.
Přihlášky jsou stále přijímány u paní Hanušové na tel. 608 970 115.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.červen 2007
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.