Archiv

Úvodní stránka
Rada města Slatiňany svým usnesením ze schůze 50/2008 konané dne 13. října 2008 schválila způsob zlepšení ozvučení domů v nedokonale ozvučených lokalitách. Na základě tohoto rozhodnutí máte možnost odkoupení domácího přijímače místního rozhlasu za 2 261,- Kč. Přijímač budete mít doma a poslech místního rozhlasu má pak stejné kvality jako poslech rádia.
Bližší informace Vám poskytne paní Esserová na MěÚ Slatiňany.
Tel. 469 660 246
Email: e.esserová@slatinany.cz
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 4.října 2008 paní zastupitelkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci: Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
V květnu letošního roku byla naše škola vybrána jako jedna ze čtyř škol z ČR do mezinárodního projektu Globální škola pro 21. století. Počátkem října se v Praze konala úvodní konference všech zúčastněných zemí. Byly vytvořeny čtyři pracovní skupiny, z nichž jedna – složená ze zástupců Velké Británie, Litvy, Polska a Maďarska – navštívila naší školu a zde plánovala svoji část projektu. Z této přípravné schůzky vzešlo několik zajímavých námětů pro vzájemnou spolupráci mezi žáky i učiteli. Celý projekt bude postaven na britském modelu Opening Minds a Risks, což obnáší jak zacílení na rozvoj kompetencí žáků, tak použití metod vyvinutých na inovativních školách ve Velké Británii. Projekt bude odstartován v září příštího roku a „postihne“ některé třídy 2. stupně. Bližší informace Vám poskytneme, až budou detailně propracovány.
Mgr. Daniel Vychodil, ředitel školy
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci říjnu jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Robert Ludlum – Agent bez minulosti
Robin Cook – Krize
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
Jsou oba mladí, nenápadní a klidně můžu použít slůvko skromní studenti bydlící ve Slatiňanech. Nevíte, proč zrovna je jsem oslovila a požádala o tento rozhovor? Zjistila jsem, že opravdu jen málo lidí z jejich okolí ví, jak tráví čas, a jakým unikátním projektem se v současné době zabývají. Jde zde přímo o vědeckou práci, ve které tito dva mladí vědci přišli na to, jak zachránit amputované končetiny. Nebudu předbíhat, myslím, že i vy si rádi tento rozhovor s Františkem Kolkem a Václavem Kociánem přečtete. Celý článek ...
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
V průběhu letošního roku oslaví ve Slatiňanech 11 manželských párů výročí 25 let společného života. Jako každoročně uspořádá město Slatiňany malou oslavu pro naše jubilanty dne 28. listopadu 2008 v obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech od 18.00 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Při další  přednášce se prostřednictvím fotografií a vyprávění cestovatele Ondřeje Valáška z dvouměsíční expedice přeneseme do Indie, jedné z nejzajímavějších zemi naší planety. Navštívíme nejznámější místa této země: hlavním město Díllí , pevnosti v Džodpuru a Džalsalmeru, poušť Thár u pakistánské hranice, Bombej, stát Goa a řadu  památek z  doby kolonizace, sídlo Dalajlámy Dharamsali, vykoupeme se v Indickém oceánu, prohlédneme si Aurengabád a fascinující jeskyní komplexy v Adjentě a Eloře, Agru a červenou pevnost a jeden z divů světa velkolepý Táč Mahál, Utarpradéš a Himaláje, svezeme se na raftu na řece Ganga a podíváme se za divokou zvěří v národním parku Rajaji.
Tato beseda o cestování se koná ve Společenském domě v Tyršově ulici ve čtvrtek 20. listopadu v 19.00 hod.Vstupné dobrovolné.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Sotva jeden měsíc uplynul od začátku školního roku, děti se dobře adaptovaly na to, že chodí do mateřské školy a to umožnilo uspořádat pro všechny výlet. Ani dřívější ranní vstávání dětem nevadilo, jen aby byly včas ve školce. A kam směřovaly dva plně naložené autobusy bezpečně řízené řidiči z firmy pana Matějky ze Slatiňan? Tentokrát to bylo na vojenské letiště v Pardubicích. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
Vážení, dovolte abychom Vás opět srdečně pozvali již na 5. ročník Pochodu proti diabetu,

Který celosvětově organizuje společnost NovoNordisk za podpory Světové nadace pro diabetes. V České republice převzal záštitu nad projektem Svazu diabetiků ČR. V pátek 14. listopadu 2008, v den na který připadá Světový Den diabetu, se bude opět pořádat po celém světě Pochod proti diabetu. Cílem pochodu je upozornit širokou veřejnost na problém diabetu a na možnosti, jak předcházet vzniku tohoto onemocnění. V roce 2007 v ČR pochodovalo 4 000 lidí na 75 místech. I náš Svaz diabetiků každoročně se této akce zúčastňuje.

I v našem městě se pochod uskuteční 14. listopadu ve 13 hodin. Sraz účastníků je u pošty a procházka povede kolem řeky Chrudimky do Škrovádu. Podpořte i vy tento pochod a připojte se k nám i vy co jste měli možnost obdržet zdarma glukometr při dnu zdraví.. Věříme, že i ostatní občané tuto naši akci podpoří. Těšíme se na co největší účast z řad našich občanů i dětí.
Srdečně Vás zve Svaz diabetiků ve Slatiňanech.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Češík a doba bronzová.

Těchto přeborů se zúčastnili dva zástupci slatiňanské atletiky: mladší žáci Češík Antonín a Rulík Martin. Oba v průběhu soutěže předvedli své nejlepší letošní výkony )každý si překonal 3 osobní rekordy). Češík byl na 2. na 60 m překážek (10,52s), 3. na 60 m /8,46 s) a v dálce (4,43m), 7. na 800 m (2:39,19 min) a 12. v hodu míčkem (39,46 m). V součtu to znamená krásné 3. místo za 1777 bodů a bronzovou medaili. Pro Tondu to byla v letošním roce již třetí (3. na KP jednotlivců na 60 m překážek, 3. na KP družstev starších žáků !!!) Stal se tak vlastně nejúspěšnějším atletem ze všech kategorií a navíc je to doklad i jeho všestrannosti, také velký příslib do budoucnosti.

Martin pak skončil na 15. místě. Za zmínku stojí, že svého kolegu z družstva dokázal v jedné disciplíně porazit, a to v míčku výkonem 39,49 m.
Mgr. Jan Hanuš
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 3.listopad 2008
Laskavé večery, které začaly na jaře roku 2003, si získaly mezi našimi občany dosti slušnou oblibu. Ve Společenském domě, kde se od 21. pořadu konají, bývá většinou plno. Pravda, přijede-li osobnost široké veřejnosti známá. Přijede-li naopak amatérský umělec z Kotěhůlek, sedí v sále deset nebo patnáct nejvěrnějších. Ale to je asi normální a nestává se to jenom ve Slatiňanech. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
Svaz diabetiků, Sokol Slatiňany, Všeobecná zdravotní pojišťovna pod záštitou Města Slatiňany uspořádá dne 22. listopadu 2008 v sokolovně od 9 do 16 hodin Den zdraví.

Zdarma bude prováděno měření cukru, krevního tlaku. Bude zde možnost zakoupit řadu výrobků zdravé výživy, sýrů, hraček, keramiky, výrobky z medu, různé čaje, kávu a řadu dalších výrobků. Ještě jednou budou mít možnost občané, kteří mají cukrovku obdržet zdarma glukometr na měření cukru. Tato akce je již naposled, kdy máte možnost obdržet zdarma tento přístroj.

Věříme, že podpoříte tuto naší akci a přijdete se podívat do sokolovny.
Srdečně Vás zve svaz diabetiků.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Okrasou města je park J. Johna před základní školou. Po realizaci úprav navržených architektem M. Stejskalem v loňském roce získal na estetickém vzhledu a je nyní častěji využíván k odpočinku a krátké siestě ve stínu zeleně vzrostlých stromů. Přispělo k tomu též osazení parku větším počtem laviček včetně pro teenagery bidlových posedů, a to i u nově zřízených průchozích cest. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
SK Spartak Slatiňany, oddíl kopané pořádá v sobotu 8.listopadu tradiční Posvícenskou taneční zábavu – opět v místní sokolovně. Zajištěna je i bohatí tombola.
K tanci hraje hudební skupina KROKUS. Začátek ve 20.00 hodin.
Předprodej vstupenek (místenky) v trafice KVĚT.
Srdečně zvou pořadatelé
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Děkuji srdečně touto cestou panu místostarostovi Vítězslavu Kolkovi za milou návštěvu k mým 101 narozeninám, za dárkový koš a květinový dar. Gratulací jsem byla moc potěšena.
Marie Steklá

Děkujeme městu Slatiňany za milé blahopřání a dárek k výročí naší zlaté svatby.
Manželé Holečkovi

Děkuji městu Slatiňany za milé blahopřání a dárek k mému životnímu jubileu.
Zdeňka Straková

Děkujeme všem, kteří ze dne 14. října 2008 přišli naposledy rozloučit s paní Annou Michkovou, za jejich projevy soustrasti a za krásné květiny. Dcera Anna, dcera Miluše s rodinou, syn Miloslav s rodinou.

Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 3.listopad 2008
V sobotu 27. září jsme s klubem českých turistů byli na výletě na Vysočinu. Vlakem jsme jeli do Pusté Kamenice. Je to bývalá hornická ves, v okolí byly doly na železnou rudu. V 18. století tu byla huť a jedna část obce má dosud název Pec. Ten přívlastek Pustá je až z doby po třicetileté válce. Tehdejší Kamenice byla totiž zničena Švédy. Z toho času pochází vyprávění o stavu místního kostela, kde na oltáři místo bílého ubrusu bylo nachumeleno. Kostel je nyní v pěkném stavu, při jednom dřívějším výletě jsme byli na prohlídce. Dnes jsme ale z druhé zastávky na konci vesnice mířili kolem hájenky Bukovina do lesa, Zajímavé je, že sem někam se bez ohledu na podnebí zatoulal párek supů a dokonce tu vyvedl mladé. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 3.listopad 2008
V sobotu 1.11.2008 se uskuteční ve Slatiňanské sokolovně již 5.ročník hudebního festivalu Slatiňanský vrabčák, letos poprvé i s country bálem!
Srdečně vás zveme a těšíme se na vaší návštěvu. Petr Šotta s přáteli.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
Ve čtvrtek 13. listopadu vystoupí ve Společenském domě dvě hudební formace z Hlinska. Kapelu JAZZIBABA vede Robert Frei, skvělý hráč na kytaru, skladatel a textař. Druhou skupinu s názvem Tam Dam Tua Band založil Jiří Němec, kterého z Laskavého večera již známe, ovšem jako básníka. Jiří Němec píše texty, které sám zpívá. Obě kapely se personálně prolínají a obě hrají jakousi směs jazzu, folku a rocku. Tento zajímavý hudební Laskavý večer začíná v 19 hodin.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 3.listopad 2008
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.