Archiv

Úvodní stránka
Zveme všechny příznivce pěkných písniček 25. dubna 2008 v 16 hodin do Společenského domu, kde Vám k poslechu zahraje známá skupina Fragment pod vedením pana Starého z Heřmanova Městce.
Přijďte strávit příjemné odpoledne a zazpívat si, jste srdečně zváni.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
Dne 28.dubna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí diamantové svatby manželé Božena a František Švejdovi. K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 23.února 2008 paní zastupitelkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci.:
Anýžová Sofie                Slatiňany, Škrovád 80
Křemenáková Justýna    Slatiňany, Škrovádská 526
Modráčková Ulrika        Slatiňany, Školská 293
Procházka Antonín         Slatiňany, Medunova 688
Ščuková Nikola              Slatiňany, T.G.Masaryka 84
Uličný Martin                 Slatiňany, Šmeralová 177 Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci březnu jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Věra Nosková – Bereme, co je
Patricia Cornwellová - Predátor
Renata Maryšková
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
Ke konci měsíce února 2008 proběhlo vyhodnocení soutěže otázek ke Dni zamilovaných. Ze správných odpovědí zúčastněných byly vybrány ty nejlépe zpracované odpovědi. Odměněny byly naše čtenářky Křivská Katka a Bakešová Katka.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
Tentokrát jsem několik otázek položila Petru Ferrovi Kolínskému. Byl 4. března letošního roku s Dominikem Hradilem hostem Besedy o cestování konané ve Společenském domě ve Slatiňanech a hovořil o svých zážitcích při cestování po Afghánistánu. Na besedu přišlo rekordních 62 diváků. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
Na 25. května letošního roku je naplánován druhý ročník „Slatiňanského pozastavení“, na které se můžete těšit v areálu zámeckého parku před Hřebčínem ve Slatiňanech. V dopoledních hodinách zveme nejmenší zájemce na pohádku dále vystoupí ti nejmenší prostřídaní těmi staršími, zdatnějšími a otrlejšími „Formánky“, kolem oběda se představí šermířská skupina s ukázkami dobových kostýmů, tanců a soubojů, budete si moci zastřílet z luku a osahat si ledasjakou středověkou zbraň, o které se dozvíte něco zajímavého z její historie i používání. Kolem 14 hodiny se představí nám již známý host – národopisný soubor Formani , který se bude střídat se svým hostem též národopisným souborem Dupák z Hradce Králové. Mezi jejich vystoupeními představí svoje umění žáci a žákyně ZUŠ Slatiňany. Na závěr dne bude mít koncert folková skupina Merien. Atmosféru bude dotvářet probíhající dobový jarmark, kde bude možné nakoupit jak něco pěkného pro potěšení, tak i něco k zakousnutí.
Podrobnější popis celé akce naleznete během měsíce května.
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
Přijďte se podívat do školy. Den otevřených dveří proběhne v úterý 8. dubna. Zájemci o návštěvu 1. a 4. tříd se sejdou v 7.40 u budovy přístavby. Zájemci o návštěvu 5. – 9. tříd se sejdou ve stejném čase před hlavní budovou.Můžete přijít i později v průběhu dopoledne, je však třeba u vchodu zazvonit. Těšíme se na Vaši účast.
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
Na fotografiích je zachycena původní lokalita na levém nábřeží řeky za bývalým Kabeláčovým mlýnem, v níž se nalézala socha sv. Jana Nepomuckého. Ta se tyčila na zvýšeném náspu a v daném místě 230 let, a to až do roku 1957. Jak je z foto patrno, byla chráněna klenbou vzrostlých stromů jírovce maďalu. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Historie, Město, 31.březen 2008
Tam mířil výlet KČT Slatiňany v neděli 9. března . Přes park jsme šli ke Klapačce a pak kolem devíti stanovišť stezky. Čtenáři s ní už byli seznámeni v článku paní Renaty Maryškové v minulých Ozvěnách Slatiňan. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 31.březen 2008
TJ Sokol Slatiňany pořádá 29. dubna 2008 od 18.00 hodin 8. hudební zastavení „Ze světa muzikálů“. V příjemném prostředí slatiňanské sokolovny nad šálkem čaje, nebo punče strávíte další pohodový podvečer s členy divadelního souboru Pohoda a jejich hosty. Vstupné dobrovolné.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
V úterý 15. dubna 2008 budou v době od 17.00 do 18.00 hodin v sokolovně přijímány přihlášky do letošních tanečních. Kurz bude zahájen v pátek 5.září 2008. Cena tanečního kurzu je 1 00,-Kč na osobu. Platba bude vybírána v hotovosti. Zájemci, kteří se nebudou moci přihlásit v tomto termínu si mohou domluvit přihlášku telefonicky u paní Hanušové na tel. 608 970 115.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
Představovat botanika a publicistu VÁCLAVA VĚTVIČKU je asi zbytečné. Hlavně rozhlasoví posluchači velmi dobře znají jeho neopakovatelná Dobrá jitra, vyprávění o květinách, o zemi a krajině, ale i o svých přátelích a dětství. Umí krásně vyprávět o malíři Komárkovi, spisovateli Nepilovi, ale i starých převoznících na Vltavě nebo třeba o dřevě.  Jako etymolog dokáže vyšťourat a vysvětlit, proč se hořec jmenuje hořec, z jaké rostlinky vzniklo slovo "zblo", chválí krásu češtiny a jemně provází krajinami svého srdce. Z jeho povídání vznikly už tři knihy a jedno CD.
Přijďte si tedy i vy na vlastní uši poslechnout tohoto skvělého botanika a vypravěče. Jeho povídání proloží zpěvem a hrou na kytaru PETR ŠOTTA.
Laskavý večer začíná od 19 hodin.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008

Děkujeme touto cestou Všem, kdo se přišli rozloučit s panem Miloslavem Tlapákem ze Slatiňan na jeho poslední cestě. Děkujeme za květinové dary a projevy soustrasti.
Zarmoucená rodina

Děkuji za milou návštěvu, která vždy potěší panu starostovi MVDr. Ivanu Jeníkovi a paní Pavlišové, za květiny a dárek k mým 104.narozeninám. Též děkuji svým přátelům a známým, kteří přišli zavzpomínat.
Váš Josef Žák

Děkuji městu Slatiňany, paní Pavlišové za milé blahopřání a dárek k životnímu jubileu.
Josef Malý

Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 31.březen 2008
Ve dnech 25.4. – 27.4.2008 pořádá Okresní myslivecký spolek Chrudim chovatelskou přehlídku ulovené zvěře v roce 2007 spojenou s výstavou trofejí v hotelu Šustr Nasavrky. Pro veřejnost bude otevřena 25. 4. 2008 od 16 do 20 hodin a 26.4.-27.4.2008 od 9 do 17 hodin. Doprovodný program - přednáška preparace trofejí, výstava obrazů, výstava mysliveckých šperků, ukázky sokolnictví, ukázky vábení jelenů, přednáška o výrobě nožů, prodejní výstava mysliveckých čepic a klobouků Aksana Nasavrky, infokoutek LČR s.p. Srdečně Vás zveme na výše uvedenou akce , kde uvidíte výsledky mysliveckého hospodaření v regionu Chrudim a Hlinsko.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 31.březen 2008
Oznamujeme všem zájemcům možnost odkupu přebytečného a opotřebeného majetku města Slatiňany, který byl vyřazen na základě řádně provedené inventarizace majetku města za rok 2007.
Seznam nabízeného majetku je zveřejněn na úřední desce, internetových stránkách města Slatiňany – www.slatinany.cz v sekci „Úřední deska – informace“, případně k nahlédnutí na MěÚ Slatiňany v hospodářsko správním odboru.
Zájemci se mohou dostavit v pondělí 3. března a ve středu 5. března 2008 od 14.00 hodin do 17.00 hodin na MěÚ Slatiňany.
V případě odprodeje hlásičů poplachu po telefonické domluvě s panem Rulíken na telefonu č. 723 014 048. Dotazy zodpoví hospodářsko-správní odbor na tel: 469 660 244.
Příjem písemných žádostí o odkup bude ukončen 10. března 2008.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
Na rozcestí silnice do Kochánovic a cesty do Svídnice ( resp. k seníku Hřebčína) v jižní části Škrovádu se nacházejí dvě torza kamenosochařských prací. Jednalo se zřejmě o Boží muka nebo křížky na připomenutí nějaké nešťastné události v tomto místě. Ze obou těchto soch zůstaly pouze podstavce, na jednom podstavci byl „doplněn“ křížek ( viz. foto). Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci únoru jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Vlastimil Vondruška – Vládcové ostatků
James Rollins – Ledový ostrov
Renata Maryšková
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
Městská knihovna a Infocentrum Slatiňany hledá brigádníka, který bude během 6ti dní (duben 2008) zajišťovat dozor ve Společenském domě při plánované výstavě fotografií. Brigáda je vhodná pro studenty či důchodce. Termín a pracovní doba bude upřesněna později.
Písemné nabídky prosím zašlete nebo předejte na adresu nejpozději do 25.3. 2008 :
Městský úřad Slatiňany,
T.G.Masaryka 36
538 21 Slatiňany
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
Dne 28. ledna 2008 byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná naučná stezka „Ke Kočičímu hrádku“. Rekonstrukcí prošla naučná stezka z roku 1998 a provedla ji Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nasavrky. Na trase dlouhé přibližně 2 km je připraveno celkem 9 zastavení, na kterých jsou přiblíženy krásy zdejší přírody. Na některých stanovištích si můžete přečíst o historii zdejšího okolí na jiných třeba něco o vlivu člověka na utváření místní krajiny. Celý článek ...
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
Od začátku letošního roku je velice diskutovaným tématem všech domácností „Poplatky ve zdravotnictví“.
Na pár nejčastějších otázek nám odpověděla dětská lékařka MUDr. Ivana Malá ze Slatiňan. Celý článek ...
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, , , 2.březen 2008
Děkujeme touto cestou všem příbuzným, přátelům a známým, kteří se přišli rozloučit s panem Josefem Lacinou z Kunčí na jeho poslední cestě. Děkujeme za projevy soustrasti a květinové dary.
Zarmoucená rodina
Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 2.březen 2008
se koná ve středu 12. března 2008 od 12.30 do 15.30 hod. v mateřské škole ve sluníčkovém oddělení.
Je třeba, aby se k zapisu dostavili rodiče (stačí jeden z nich) se svým dítětem, kteří plánují jeho nástup nejen od 1.9.2008, ale i později v průběhu školního roku.
Rodiče si přinesou občanský průkaz a rodný list dítěte.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
V Ozvěnách jsme Vás již seznámili se včelařstvím, hospodářskými poměry výroby a obchodu. V dnešním vydání budeme pokračovat cukrovary a pivovary.
A jak jsme již v předchozích dílech uvedli, bude i zde zachován původní text, který byl použit při psaní výše uvedeného díla. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Historie, Město, 2.březen 2008
Asi každý rodič se setkal v médiích s informacemi o tom, že probíhá jakási školní reforma, která přiměla školy, aby zpracovávaly svůj školní vzdělávací program. Palcové titulky v novinách oznamovaly konec „biflování“ a ohlašovaly příchod výrazných změn. Děti se budou do školy těšit, učení je bude bavit, protože bude probíhat zábavnou formou atd. Na jedné straně přijala část rodičovské veřejnosti tyto ohlašované změny s nadšením a očekáváním, druhá část se obávala toho, že poklesne úroveň znalostí, že si děti budou jenom hrát atd. Tento spor se odehrává na celostátní úrovní již řadu měsíců, zapojují se do něj i různé významné osobnosti. Většina takových stanovisek je však velmi zjednodušená. Pojďme se podívat na náš případ. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
Zveme Vás na již 49. Laskavý večer, který se bude konat ve čtvrtek 25. března 2008 ve Společenském domě ve Slatiňanech. Svou návštěvou nás poctí známí hosté, kteří nebudou hosty Laskavého večera poprvé. Je to pan Alfréd Strejček, který svým zvučným a specifickým hlasem přednese verše a úvahy z období dadaizmu a poetizmu. Večer po názvem „Ježek v kleci dada“ oživí sólovou hrou na kytaru další host Jan Matěj Rak. Oba umělci tak vzdají hold skladateli Jaroslavu Ježkovi a jeho literárním přátelům Jiřímu Voskovcovi, E.F.Burianovi, Vítězslavu Nezvalovi a Jaroslavu Seifertovi. Přijďte strávit příjemný večer při lahodném čaji, kávě či skleničce červeného vína.
Jste srdečně zváni.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
Na další besedě o cestování nás čeká cestovatelská perlička. Svými fotografiemi a vyprávěním nám Petr Ferro Kolínský a Dominik Hradil přiblíží svoje zážitky při výpravě do Afghánistánu. V této zemi v posledních desetiletích zmítané krvavými válkami propluli na nafukovacím člunu panenskou řeku Band-e-Amir v obtížně přístupné údolí centrálního Hindúkuše a poznali srdečné obyvatele této oblasti.
Beseda pod názvem "S Matyldou do Afghánistánu" se za podpory Pardubického kraje koná v úterý 4. března od 19.00 hod. ve Společenském domě ve Slatiňanech. Vstupné dobrovolné.
Na únorové besedě o Řecku a Bulharsku bylo vybráno na dobrovolném vstupném 470,- Kč a tato částka byla předána Domovu sociálních služeb Slatiňany. Děkujeme všem, kdo přispěli.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
Junák – svaz skautů a skautek ČR, středisko Slatiňany
Zpráva o činnosti v roce 2007

V roce 2007 pracovalo středisko Junáka Slatiňany v 8 oddílech všech věkových kategorií a dvou kroužcích (ekologický kroužek a kroužek frisbee) s celkovým počtem členů: 185.

Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
To byl jeden únorový výlet Klubu českých turistů Slatiňany. Trolejbusem MHD jsme z nádraží dojeli do Nového Hradce. Toto příjemné předměstí Hradce Králové bylo původně samostatnou vsí, založenou roku 1766 pro obyvatele Pražského a Slezského předměstí při stavbě hradecké pevnosti. Dominantou Nového Hradce je kostel sv. Antonína Poustevníka. Západně od středu je Hvězdárna a planetárium a na kopci sv. Jána kostelík sv. Jana Křtitele. Na jižním okraji Nového Hradce je kaskáda čtyř rybníků. Kolem jednoho z nich – Biřičky jsme šli při jednom loňském výletě, kdy jsme šli Hradeckými lesy na Kolibu. V Novém Hradci se narodil známý mykolog František Smotlacha. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
Kdo KLOBOUK či ČEPEC,
jako originální doplněk k róbě plesové nasadí,
tomu náš tajemný nápoj ZDARMA život osladí…
Středisko Junáka Slatiňany
Vás zve na 7. Skautský kloboučkový ples
Přijďte se v sobotu 15.3. 2008 od 19:30 bavit a tančit do sokolovny ve Slatiňanech při skvělé živé hudbě orchestru ZUŠ Chrudim a reviválové kapely The Blue Moon…
SOUTĚŽE @ TOMBOLA @ PŘEDTANČENÍ @ PŘEKVÁPKA @ TAJEMNÝ NÁPOJ …jsou samozřejmostí!!!
Lístky v ceně 100 Kč v prodeji od 3.3. 2008 v galanterii ve Slatiňanech
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 2.březen 2008
Kouzelným exotickým zákoutím parku byla zahrádka malíře J.V.Černého. Vyskytovala se vedle jeho ateliéru, který byl původně využíván jako porodna březích klisen knížete Auersperga. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 2.březen 2008
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.