Archiv

Úvodní stránka
V letošním říjnu se uskuteční již třetí volby do krajských zastupitelstev, tentokrát pro volební období let 2008 – 2012. Voliči budou do krajského zastupitelského sboru Pardubického kraje vybírat 45 zástupců z politických stran, politických hnutí či jejich koalic, kdy na jednotlivých kandidátních listinách těchto politických subjektů bude uvedeno maximálně 50 kandidátů. Své hlasy jim mohou dát zletilí občané (tj. starší 18 let) České republiky s trvalým pobytem na území Pardubického kraje, což jsou zároveň minimální podmínky, které musí splňovat samotní kandidáti. Hlasování proběhne ve stálých volebních okrscích, přičemž volič může hlasovat pouze ve svém volebním okrsku, kde je přihlášen k trvalému pobytu. U těchto voleb totiž nejsou zavedeny voličské průkazy. V části naší republiky zároveň proběhnou i volby do jedné třetiny Senátu Parlamentu České republiky, ovšem tentokrát se nás týkat nebudou. Průběžné a konečné výsledky voleb budete moci aktuálně sledovat na internetových stránkách Českého statistického úřadu www.volby.cz.
Ing. Jiří Hodic, tajemník
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Město Slatiňany děkuje Sboru dobrovolných hasičů Slatiňany za pomoc při odstraňování důsledků kalamity způsobených vichřicí.
MVDr. Ivan Jeník, starosta
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2008
Oznamujeme občanům, že od 23. července 2008 je možno platby městskému úřadu (za odpad, psa a podobně) provádět v budově úřadu bezhotovostně pomocí platebních karet.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Z důvodu výrazného poklesu zájmu obyvatel o využívání sítě Veřejných telefonních automatů se společnost Telefónica O2 Czech Republik rozhodla stávající síť veřejných telefonních automatů přizpůsobit současným potřebám.
V průběhu měsíce září bude zrušen veřejný telefonní automat v místní části Trpišov, tel. č. 469670003.
Společnost Telefónica O2 Czech Republik děkuje občanům za pochopení.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Dne 2. srpna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Marta a František Chmelíčkovi.
Dne 2. srpna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Eva a Josef Tichých.
Dne 9. srpna  2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Drahoslava a Jiří Vondráčkovi.
Dne  16. srpna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Hana  a  Otto Holečkovi.
Dne 16. srpna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Libuše a Zdeněk Šťovíčkovi.
Dne 30. srpna 2008 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Dagmar  a Josef Špitálnikovi.
Dne 30. srpna 2008 oslaví v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany výročí zlaté svatby manželé Marie a Jiří Krajíčkovi.
K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
V obřadní síni Městského úřadu ve Slatiňanech byli dne 21.června 2008 paní zastupitelkou Ing.Dagmar Fryšovou slavnostně přivítání do života a společenství našeho města tito noví občánci: Celý článek ...
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Dne 27.června 2008 se v obřadní síni MěÚ Slatiňany uskutečnilo slavnostní ukončení školní docházky pro vycházející žáky ZŠ Slatiňany. Vycházející žáky přivítal na radnici pan starosta MVDr. Ivan Jeník a popřál jim mnoho štěstí a úspěchů v dalším životě. Součástí oslavy byl malý kulturní program spojený s předáním vysvědčení a pamětních listů.
Autor: MěÚ, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Milí čtenáři,
rády bychom Vám popřály krásné léto plné sluníčka a nových zážitků. Během prázdnin se otevírací doba pro naše čtenáře nemění a zůstává stejná jako během celého roku. Přijďte si proto vypůjčit na dovolenou nějakou napínavou, romantickou či naučnou knížku. Určitě si každý vybere dle svého přání a vkusu.
Vaše knihovnice
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci červenci jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Eillen van Kirk – Hedvábná medúza
Ivan Kraus – Muž na vlastní stopě
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.srpen 2008
Tentokrát jsem oslovila dva skromné slatiňáky, o jejichž úspěších ledaskdo vůbec neví. Jde o letošní mistry světa v lovu ryb udící – v disciplíně přívlač - Tomáše a Michala Tichých ze Škrovádu . O nich i jejich vítězstvích si se mnou ochotně a rádi popovídali. Celý článek ...
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2008
V sobotu 21. června jsme se s KČT Slatiňany zúčastnili Svatojánského dne. Dopoledne jsme jeli vlakem do Chrudimě na Svatojánský jarmark, který se konal v keltské inspiraci. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.srpen 2008
Pamětní deska básníka na skalnatém návrší třešňového sadu, které nese jeho jméno, připomíná letní pobyty ve Slatiňanech mezi lety 1890 -1909.
Vrchlický působil na pražské univerzitě jako profesor všeobecné literatury a v obci se mu při náhodném zastavení v r. 1888 tak zalíbilo, že sem od r. 1890 jezdil pravidelně s rodinou, kromě r. 1904. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Historie, Město, 1.srpen 2008
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.