Archiv

Úvodní stránka
Ředitelství Mateřské školy Slatiňany vyhlašuje zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2009/2010, který se koná 17. března 2009 od 12.30 do 16.00 hodin v mateřské škole ve sluníčkovém oddělení. Rodiče přinesou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. Pokud plánujete nástup dítěte do MŠ až v průběhu školního roku, je třeba se k zápisu také dostavit.
Hana Rudová, ředitelka MŠ
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.březen 2009
V sobotu 14.března 2009 v 10.00 hodin bude v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany slavnostně přivítáno do života a společenství našeho města 9 nových občánků.
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.březen 2009
J. John pobýval v obci v letech 1938 – 46. Pro něj to byl vynucený azyl, způsobený tragickými událostmi doby, počínaje mobilizací a konče porážkou nacistického Německa, načež následoval definitivní odchod na univerzitu do Olomouce.

K přestěhování Johna z Nového Města nad Metují do Slatiňan ke své sestřenici B. Krčmářové, industriální učitelce, přiměla mobilizace na podzim roku 1938. Při povolávání záložníků do armády měl být jako kapitán jízdy reaktivován a město evakuováno.

Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Historie, Město, 1.březen 2009
V listopadu a prosinci proběhnul již třetí ročník projektu Neznámý kontinent, tentokrát zaměřený na Asii. Žáci sedmých tříd zkoumali nejrůznější témata vztahující se k tomuto kontinentu, připravovali prezentace, které museli předvést před certifikační komisí a následně před školní veřejnosti. Učili se tak pracovat se zdroji informací, třídit a vyhodnocovat informace, hledat souvislosti, připravovat prezentaci, zvládnout důležité rétorické zásady při vystupování před ostatními. Součástí projektu byly i asijské dílny, kde jsme se zabývali asijským uměním, tancem, filozofií, náboženstvím i vařením. Projekt byl zakončen před Vánocemi společným setkáním tříd v tělocvičně a ukázkou toho, co vše se sedmáci naučili. Celý článek ...
Autor: Škola, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci únoru jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Věra Nosková – Víme svý – 3. díl (1. díl Bereme co je, 2. díl Obsazeno)
Falcones Ildefonso –Katedrála moře
Renata Maryšková
Autor: Knihovna, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
Městská knihovna a Infocentrum Slatiňany hledá brigádníka, který bude 6 dní v dubnu zajišťovat dozor ve Společenském domě při plánované výstavě fotografií. Brigáda je vhodná pro studenty či důchodce. Termín a pracovní doba bude upřesněna později.
Písemné nabídky prosím zašlete nebo předejte na níže uvedenou adresu nejpozději do 20.3.2009 :
Městský úřad Slatiňany, Městská knihovna, T. G. Masaryka 36, 538 21 Slatiňany nebo e-mail: knihovna@slatinany.cz
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.březen 2009
Letošní první Besedu o cestování zahájil ve Slatiňanech již zde myslím si velice známý cestovatel a fotograf pan Milan Pilný z Chrudimě. A jelikož má spousty zážitků, příhod a příběhů ze zemí celého světa, myslím, že si rozhovor s ním rádi přečtete. A třeba Vás tento rozhovor inspiruje k tomu, že navštívíte další jeho povídání o jeho cestách či výstavu fotografií, kterou opět plánuje… Celý článek ...
Autor: Infocentrum, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
V chrudimském Divadle Karla Pipicha na slavnostním galavečeru v úterý 10. února 2009 byly vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci Chrudimska 2008. Hlavními organizátory byla Sportovní unie Chrudimska ve spolupráci s Chrudimským deníkem a všemi jedenácti městy regionu. Mezi nejlepšími v osmi vyhlášených kategoriích jsou i naši sportovci ze Slatiňan.
Na prvním místě v jednotlivcích mládeže se umístil Jakub Půlpán, šachista TJ ŠO Chrudim, na mistrovství Evropy byl stříbrný. Úspěchu dosáhl v letošním roce v České Třebové jako mistr Pardubického kraje v kategorii do 18 a 20 let.
V kategorii dospělých zvítězil dvojnásobný mistr světa ve sportovním rybolovu Michal Tichý. Letos v měsíci květnu se zúčastnil mistrovství světa v Bulharsku v lovu ryb na udici – v disciplíně přívlač a zde zvítězil.
Gratulujeme k jejich úspěchu.
Autor: TJ SPARTAK, Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
To co se nepovedlo v loňském roce, se naplnilo hned v prvním velkém testu na halových přeborech v Praze. Získali jsme zlatou medaili zásluhou st. žáka Michala Ďuriače v nejprestižnější soutěži v běhu na 60 m. navíc časem 7, 97 s se poprvé dostal v elektronickém měření pod 8,0 s (!!), což má již svou kvalitu.
Mgr. Jan Hanuš
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.březen 2009
Děkuji městu Slatiňany za milé blahopřání a dárek k mému životnímu jubileu.
Jan Chvojka

Za milé blahopřání k mému životnímu jubileu děkuji městu Slatiňany. Dík též za dárek, květiny a vřelá slova paní Aleny Pavlišové.
Vlastimil Koryta

Autor: , Trvalý odkaz, Vzkazy, Ostatní, 1.březen 2009
Rok 2009 je rokem Bohuslava Martinů a proto právě tomuto hudebnímu skladateli, od jehož  smrti uplyne 50 let, bude věnován další Laskavý večer. Vzpomínat se bude pochopitelně hlavně zpěvem a o ten se postará chrudimský Slavoj, nejstarší pěvecký sbor v Čechách, který má v rodném listě rok narození 1856. Od roku 2001 je uměleckým vedoucím Zdeněk Kudrnka, který Slavoji vtiskl moderní styl uměleckého zpěvu. Jako ve většině Laskavých večerů i v tomto se prostřídá hudba s literaturou a budete si moci vyslechnout básně Františka Halase. Kdo přijde v úterý 24. března od 19 hodin do Společenského domu, rozhodně nebude litovat.
Zdeněk Jirásek
Autor: , Trvalý odkaz, Oznámení, Ostatní, 1.březen 2009
V minulých sezonách nám vozili medaile hlavně jednotlivci, kdežto loni nám největší radost dělali hlavně družstva. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.březen 2009
Hasičský sbor působí ve městě nepřetržitě od svého založení v roce 1882. V uplynulém období měl celkem 69 členů a z toho 39 mužů, 15 žen a 15 mladých hasičů. Práce sboru je vždy zhodnocena za uplynulé období a zároveň i vytyčena na příští rok výroční valnou hromadou. Práce sboru je řízena výborem a ten stanovuje v ročním plánu schůze a činnost. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
když Územní organizace Svazu diabetiků (SD) v našem městě hodnotila svoji činnost za uplynulý rok. 26. ledna 2009 se nás do dvou místností motorestu Bonet „vešlo“ 124. V současné době má SD 206 členů. Kladu si nerudovskou otázku „Kam s námi?“ Obsáhlou zprávu o činnosti v loňském roce přednesl pan F. Kolek. Nelze vyjmenovat všechny akce. Každý měsíc přinese nové zážitky, které pro své členy přichystal výbor SD. Byly to krátké výlety do krásného okolí našeho města (Práčov, Libáň, Svídnice, Strádov,…) i celodenní výlety za poznávání naší vlasti (Svojšice, Polička, Častolovice, Konopiště…). Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
V sobotu 31. ledna 2009 jsme jeli na výlet do Prahy. Nejprve jsme byli v galerii Geosvět. Je to soukromé muzeum minerálů a fosiílií. Sběratelé p. Ruml a p. Thin tu shromáždili úžasné věci a to z celého světa, i z pro nás blízké Běstviny, Práchovic a Vápenného Podola. Obdivovali jsme spoustu zkamenělin a vzácných kamenů. Nerosty tu jsou v takových tvarech, že je těžké uvěřit, že to všechno vytvořila sama příroda.A zkameněliny nám zase ukazovaly otisky dávných živočichů. Celý článek ...
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.březen 2009
© 1999 - 2008 Slatiňany
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.