Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
MO ČRS Slatiňany již po několik let úspěšně prostřednictvím svého závodního týmu v disciplíně lovu ryb na udici - přívlači, reprezentuje nejenom vlastní slatiňanské rybáře, ale v podstatě také i naše město v povědomí širší veřejnosti. A to nejenom na úrovni kraje či České republiky, ale jako tomu bylo v minulém roce i ve světě.
Do letošního roku odbočku reprezentoval pouze jeden tým, a to v 1. soutěžní lize, který se v roce 2003 účastnil mimo různých závodů celkem tří kol této ligy a dále pak mistrovství České republiky. V celkovém hodnocení loňského roku si pak tým jako celek vybojoval na tomto mistrovství pěkné 4. místo, přičemž člen tohoto týmu Michal Tichý ze Škrovádu se umístil na1. místě s titulem „nejlepší závodník roku 2003“ a na pomyslném trůně pak vystřídal předloňského vítěze Tomáše Tichého, taktéž z rodiny Tichých. Ten letos skončil v republikovém žebříčku na 12. místě.
Na mistrovství republiky pak naši zástupci z rodiny Tichých, Tomáš a Michal, reprezentovali východní Čechy a vybojovali jako tým titul mistra ČR. I v ženách byla ve stejné disciplíně naše reprezentantka Markéta Tichá úspěšná, neboť skončila na třetím místě ze dvou závodů, stejně jako soupeřka z Chocně a nakonec získala stříbrnou medaili pouze vzhledem k menší celkové délce nachytaných ryb.
Největším úspěchem však byla účast našeho representanta Tomáše Tichého na mistrovství světa v Itálii, konaném na přelomu května a června, kde se umístil na 28. místě.
V letošním roce má naše organizace dokonce již dva závodní týmy, a to v 1. a 2. lize, kdy do 2. ligy se probojovali naši zástupci Aleš, Daniel a Jan Korbelovi. Závodníky letos čekají celkem 3 kola ligových závodů, kvalifikace na mistrovství ČR a různé pohárové závody a opět budeme mít svého zástupce na mistrovství světa a Michala Tichého, který si tam svou kvalifikaci vybojoval díky svým vynikajícím výsledkům.
Jsme na tyto vynikající výsledky svých členů pyšní a to nejenom rybáři, ale především občané našeho města, kterému se tak dostává širší publicity.
ČRS MO Slatiňany, Ing. Mašín, Csc., jednatel MO
Autor: , Trvalý odkaz, Sport, Ostatní, 1.květen 2004
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany