Ozvěny Slatiňan
Obrázek velký
V loňském roce více než 50 dětí z Dětského folklórního souboru Formánci ZUŠ Slatiňany opravdu nezahálelo. Mimo pravidelného nácviku svých vystoupení Formánci uvítali jaro ve Slepoticích, zúčastnili se Dětského bálu v Hradci Králové, z kterého reportáž vysílala i Česká televize. Potěšili malé i velké diváky v Lukavici a stali se také účastníky Mezinárodního folklórního festivalu Pardubice – Hradec Králové. Své umění předvedli i na květnovém Slatiňanském pozastavení. Po prázdninovém odpočinku se začali pomalu chystat na svá vánoční vystoupení.

Zimu přivolali svým listopadovým soustředěním v Juniorcentru na Seči. Tady si mohli ve chvilkách volna vychutnat i první velkou sněhovou nadílku. Jejich snahu a úsilí ocenili diváci ve vyprodané slatiňanské sokolovně během „Vánočního koncertu pro celou rodinu“, který připravily soubory Formánci, Formani spolu s hostem – souborem Lipka Pardubice ve spolupráci s T.J. Sokol Slatiňany. Svůj pracovní rok Formánci zakončili 21. prosince v KD Dukla Pardubice. Zde Formánci, Formani, Waldorfská škola Pardubice a soubor Kytice Praha předvedli reprízu loňského vánočního pořadu.

Doufám, že Formánci vykročili do nového roku 2009 správnou nohou, a že letošní rok bude pro ně alespoň tak úspěšný, jako rok loňský.

Vedoucí souboru S. Sejkorová
Autor: , Trvalý odkaz, Články, Ostatní, 1.únor 2009
zpět
© 1999 - 2008 Slatiňany