Google
1. dubna 2009
Ozvěny Slatiňan si můžete stáhnout ve formátu PDF
Dne 18. dubna 2009 oslaví v kruhu rodinném výročí zlaté svatby manželé Růžena a Rudolf Ferešovi.
Dne 25. dubna 2009 oslaví v obřadní síni Městského úřadu Slatiňany výročí diamantové svatby manželé Růžena a Bohuslav Krutilovi.
K tomuto významnému výročí přeje město Slatiňany manželům mnoho spokojenosti a zdraví s přáním všeho dobrého v dalších letech společného života.
Autor: MěÚ, Tento měsíc, Oznámení, Ostatní, 1.duben 2009
Na základě informace získané u správce daně z nemovitosti Finančního úřadu Chrudim, sdělujeme občanům, že poukázky k úhradě budou poplatníkům rozesílány v průběhu měsíce dubna 2009. V důsledku celostátních změn pozemků a také z důvodu nově stanovených koeficientů pro výpočet daně z nemovitosti dojde k mírnému navýšení daně. Přepočet provede finanční úřad sám, poplatník nemusí provádět žádnou změnu v daňovém přiznání.
Autor: MěÚ, Tento měsíc, Oznámení, Ostatní, 1.duben 2009
pondělí 6. 4. – 17,00 hodin – sál ZUŠ Slatiňany – Koncert světoznámého kytaristy, profesora Brněnské konzervatoře pana Vladislava Bláhy vstupné: dospělí – 60,-Kč, děti – 40,-Kč

středa 15. 4. – 18,00 hodin – sál ZUŠ Slatiňany – Jarní koncert učitelů vstupné dobrovolné

16. – 29. duben – Výstava VO ZUŠ Slatiňany – Zámek Slatiňany Vernisáž výstavy – čtvrtek 16. 4. – 16,00 hodin vstupné dobrovolné

20. – 24. duben – Týden tance – vystoupení TO ZUŠ Slatiňany – Sokolovna Slatiňany Vystoupení pro veřejnost – středa 22. 4. – 16,00 a 18,00 hodin vstupné dobrovolné

Autor: ZUŠ, Tento měsíc, Oznámení, Ostatní, 1.duben 2009
I nadále trvá dlouhodobá anketa – „ Doporučte nám knihu“.
Úkolem je formou anonymní ankety napsat název knihy z naší knihovny, která vás nejvíce zaujala. Každý měsíc budeme průběžně zveřejňovat seznam doporučených knih, které určí naši čtenáři.
V měsíci březnu jsme vyhodnotily výsledky ankety a doporučujeme pro naše čtenáře knihy:
Eva Hurychová – Řekla jsem ne tyranovi
Lenka Procházková – Slunce v úplňku
Renata Maryšková
Autor: Knihovna, Tento měsíc, Články, Ostatní, 1.duben 2009
Letos Vás opět zveme na „Putování za pověstmi Chrudimska Hlinecka“. Pro ty z Vás, kteří jste v loňském roce nestihli navštívit zajímavá místa našeho regionu, máme znovu připravenu zajímavou soutěž, s odměnami pro vylosované. Stačí se zastavit v našem Informačním centru ve Slatiňanech pro bližší informace, nebo se podívat na naše .
Společenský dům zažije ve čtvrtek 16. dubna opravdu říznou muziku. Jazzové melodie zahraje saxofonové kvarteto z Pardubic. Tvoří ho tři mladí hudebníci a jejich vedoucí Pavel Merta. Hudba bude doplněna verši východočeských básníků. Laskavý večer začíná tradičně v 19 hodin a za tradiční vstupné 50 korun dostanete tradiční malé pohoštění.
Jsou mezi námi lidé, kteří i když možná nejméně zmiňovaní ze všech složek záchranného systému, pomáhají nám občanům řešit velice svízelné situace, do kterých se určitě stále častěji dostáváme. Jsou důležitou složkou zásahu při požáru, dopravní nehodě nebo například při likvidaci škodlivých látek nebo při oznámení o znečištění řeky, silnice či ovzduší. Ano, mám na mysli dobrovolné hasiče, kteří tvoří nedílnou součást Integrovaného záchranného systému, a bez jejich pomoci a spolupráce si to dnes asi vůbec nikdo nedovede představit. Navážu na článek v minulém čísle Ozvěn, kdy jste si mohli přečíst zprávu o činnosti jejich sboru ve Slatiňanech za minulý rok a vyzpovídám jednoho z nich, člověka, který o jejich práci a pomoci může vyprávět. Je jím František Rulík mladší, člen výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Města Slatiňan (SDH), a zároveň její velitel. Jelikož se známe, dovolte mi, prosím, abych svému hostovi tykala. Celý článek ...
Autor: Infocentrum, Tento měsíc, Články, Ostatní, 1.duben 2009
Zveme všechny příznivce pěkných písniček v pátek 24. dubna 2009 v 16 hodin do Společenského domu, kde Vám k poslechu zahraje skupina Čtveráci, menší formace skupiny Živaňanka, pod vedením kapelníka Jindry Vašíčka. Z širokého repertoáru se můžete těšit nejen na dechovky, ale i písně z muzikálů a nebudou samozřejmě chybět ani písničky na přání.
Přijďte strávit příjemné odpoledne a zazpívat si, jste srdečně zváni.
Autor: , Tento měsíc, Oznámení, Ostatní, 1.duben 2009
Hipologické muzeum začne sezónu výstavami. První důležitější akcí pro příznivce přednášek o koních bude tzv. malá hipologická konference, která se uskuteční v sobotu 25. dubna od 9 do 13 hodin v zámecké knihovně, a je určena široké veřejnosti. K přednášejícím budou patřit zkušení odborníci jako Otto Dlabola, Ing. Jaroslav Havlíček, Ing. Karel Regner a Ing. František Petřík. Témata se budou týkat chovu Shagya-arabů, starokladrubských koní, Selské jízdy a samozřejmě hipologického muzea. Zápisné na konferenci se rovná ceně jedné vstupenky čili 90,- Kč/osoba. Akce potrvá od 9.00 do 13.00 hod. a velice ráda vás na této akci uvidím. Přihlásit se můžete na e-mailu: zamek.slatinany@tiscali.cz nebo na telefonu 469 681 112.
Některé výstavy byly naplánovány již v minulém roce, a k nim patří výstava Základní umělecké školy Slatiňany od 17. do 19. 4. a dále například výstava Strojírna Potůček (významná slatiňanská firma na výrobu hasící techniky), která začne 11. května.
Ing. Lenka Gotthardová, CSc.
kastelánka
Na podrobnější rozhovor s paní kastelánkou se můžete těšit v příštích Ozvěnách.
Autor: , Tento měsíc, Články, Ostatní, 1.duben 2009
Milí příznivci slatiňanského zámku a hipologického muzea, ráda bych vás co nejsrdečněji pozdravila z jednoho z nejkrásnějších míst ve Slatiňanech. Velmi si vážím toho, že se od února letošního roku mohu starat (i ze světového hlediska) o naprosto jedinečné muzeum a zámek, jelikož od tohoto data zde zastávám funkci kastelánky. Celý článek ...
Autor: , Tento měsíc, Články, Ostatní, 1.duben 2009
© 1999 - 2008 Slatiňany
Registrováno OkÚ Chrudim pod Čj. 19/R - 97/91.
Stránky jsou generovány HTML generátorem WebGen.cz 602.29 CZ
Stránky jsou tvoreny podle kritérií HTML 4.01, jsou CSS validní.