Turistika

Turistika

2

K nejvýznamnějším místům našeho města patří státní zámek, který dnešní podobu získal až v polovině 19. století. Nesmíme opomenout přilehlý zámecký park založený na konci 18. století v anglickém stylu na ploše 16 ha.

Nejen zámek a park nabízí návštěvníkům krásnou podívanou, ale i hřebčín, který se v jeho části nachází. Vznikl z původních stájí pro dostihové koně a pro parforsní hony, které patřily spolu s přilehlým zámkem rodině Auerspergů. Pracovníci hřebčína nabízejí zájemcům nejen možnost prohlídky, ale i předvedení koní, projížďky kočárem, vyjížďky v sedle či výcvik s trenérem.

Nedaleko zámeckého parku v lese se nachází Interaktivní muzeum starokladrubského koně Švýcárna, které láká ke zhlédnutí expozic malé i velké návštěvníky.

V jihozápadní části zámeckého lesoparku se nachází dětmi oblíbená miniatura hradu Kočičí hrádek. Dřevěné zakryté posezení – altán ve tvaru rotundy zpříjemní chvíle odpočinku a poskytne přístřešek v případě nepříznivého počasí.

Nedaleko od Kočičího hrádku a výletní restaurace Monaco se nachází třešňový sad, kde obzvlášť na jaře mohou návštěvníci našeho města strávit klidné chvíle odpočinku.

K dalším zajímavým místům patří Kostel svatého Martina, Vyhlídková věž Chlum, Pískovcové skály Škrovád, Kochánovické rybníky a další zajímavosti.

Více informací najdete na stránkách Infocentra