Média

Hlášení městského rozhlasu

Pondělí 10:30 16:45
Středa 10:30 16:45
Pátek 10:30  

Zvukové záznamy hlášení městského rozhlasu

Datum: 12.08. 2022

Pořadové číslo: 96/2022

Vodárenská společnost Chrudim oznamuje, že dne 16. 8. 2022 provede odborná firma přepojení odbočení pro vodovodní skupinu Slatiňany na vodojem Slatiňany. V uvedeném dni by mohlo docházet ke změnám tlaku vody ve veřejném vodovodu. Nemělo by však dojít k úplné odstávce vody obyvatelům města Slatiňany.

Od začátku srpna do poloviny listopadu letošního roku je realizována rekonstrukce kompostárny ve Škrovádu za seníkem. V uvedené době bude kompostárna uzavřena a její provoz přerušen.

Občané ve Slatiňanech mohou v tomto období využívat i nadále kontejner přistavený před sokolovnou každý týden od pátku do neděle a v omezeném množství mohou bioodpad odvážet do sběrného dvora ve Slatiňanech na vlastní náklady za poplatek.

V místní části Kunčí na návsi a v místní části Škrovád za hospodou Pod Kopcem je kontejner přistaven tento týden od pondělí 8 .8.2022 do neděle 14. 8., v místní části Trpišov bude přistaven příští týden od pondělí 15. 8. do neděle 21. 8. Tento systém střídání bude v místních částech zachován i nadále.

Město Slatiňany hledá pracovníka/ pracovnici na pracovní poměr na poloviční úvazek 20 hodin týdně na pozici správce budovy Pečovatelské služby Slatiňany. Jedná se úklid budovy, práce v areálu DPS a rozvážka obědů. Řidičský průkaz nutný. Nástup od 1. září 2022.

Zájemci se mohou hlásit u vedoucí pečovatelské služby na tel. 721 101 332.

Dnes 12. srpna budou zahájeny práce na čistící stanici odpadních vod umístěné v Trpišově u vjezdu k restauraci Obora. Žádáme občany, aby v tomto místě dbali zvýšené opatrnosti.

Město Slatiňany žádá občany, aby se pokud možno vyvarovali rozdělávání ohňů na svých zahradách, na veřejných prostranstvích, na loukách a především v lesích. Vzhledem k dlouhodobému suchu hrozí velké nebezpečí vzniku požáru.

Děkujeme za pochopení.